Jump to content

Trošak ostavinske rasprave i više nasljednika a sve placam ja ?!


Bore

Preporučene objave

Postovani,

 

sljed događanja oko ostavinske rasprave:

 

20/02/14 prvo i jedino ročište gdje u dogovoru sa javnom biljeznicom placam svoj dio (1/2) od dva nasljednika troškove ročišta i dobivam racun za isto na iznos od 1635kn.

 

Drugi nasljednik nije platio nista do dana danasnjeg.

 

08/06/14 dobivam postom preporuceno racun od istog javnog biljeznika na iznos od 1635kn smatrajuci da sam dobio racun za vec placeno i nereagiram.

 

Danas 10/12/14 dobivam od istog javnog biljeznika preko drugog javnog biljeznika rijesenje (a koji je sastavio drugi odvjetnik) o ovrsi za nepodimreni racun koji sam dobio 08/06/14.

 

Svaki nasljednik je dobio svoj dio ostavstine sta se vidi iz rijesenja o nasljeđivanju u iznosu 1/2.

 

Podnosenjem prigovora javnom biljezniku koji je pokrenuo ovrhu a na upitu da li je i drugi nasljednik dobio isto ovrhu odgovor je da ga nemaju evidetiranog,drugim rijecima nije pokrenuta ovrha nad njim.

 

Pitanje glasi:Tko od nasljednika i kako placa svoj dio troska i zasto ispada da ja moram platiti cjelokupni trosak postupka ?!

 

Unaprijed zahvaljujem na savjetu i informaciji.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija