Jump to content

ovrha zagrebparking


bozov

Preporučene objave

Pozdrav svima na forumu.

 

Moj problem je sljedeći:

prije nekih 3-4 mjeseca nasao sam na autu dnevnu kartu zagrebparkinga u iznosu od 60kn.

prije nekih mjesec dana dobio sam doma opomenu također 60kn koju moram platiti u roku 8 dana. opomenu sam zametnuo negdje i zaboravio na nju.

 

danas sam dobio doma dopis od njihove pravne službe sljedeceg sadrzaja:

 

ovrsni predmet OVRV-xxxxx/09

Postovani, buduci da niste izvrsili uplatu po gore navedenom Prijedlogu za ovrhu molimo vas da istu podmirite u roku 15 danakako nebismo morali izvrsiti postupak prisilne naplate.

Ukupno za platiti: 1.128,37kn na dan 09.12.2014.

i još dalje ima broj njihovog ziroracuna....

 

e sad, po ovom ispada da sam ja trebao izvrsiti nekakvu uplatu po "gore navedenom Prijedlogu"...jesam li ja taj Prijedlog trebao prethodno dobiti ili...pretpostavljam da ovaj dopis nije Prijedlog? zar se Prijedlog o ovrsi ne dobiva od javnog biljeznika?

Molim Vas za pojasnjenje i savjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije nekih mjesec dana mi je stigla opomena

a jucer sam dobio na kucnu adresu dopis pravne sluzbe zagrebparkinga doslovno :

 

"ovrsni predmet OVRV-xxxxx/09

Postovani, buduci da niste izvrsili uplatu po gore navedenom Prijedlogu za ovrhu molimo vas da istu podmirite u roku 15 danakako nebismo morali izvrsiti postupak prisilne naplate.

Ukupno za platiti: 1.128,37kn na dan 09.12.2014."

i to je sve...

znaci li to da su oni malo pozurili u odnosu na biljeznika i da bi mi ovih dana mogao stici i Prijedlog za ovrhu od njega ili....?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Budući da predmet ima oznaku Ovrv i broj, to znači da je upisan u upisnik, dakle da je prijedlog za ovrhu podnesen javnom bilježniku.

 

Takav prijedlog ste morali dobiti, a na njemu mora biti i žig javnog bilježnika. Ako ga niste dobili, to bi moglo značiti da osobna dostava nije bila uspješna pa je obavljena putem oglasne ploče ili putem e-oglasne ploče (https://e-oglasna.pravosudje.hr/).

 

Čini mi se po iznosu da su već uračunati troškovi odvjetnika i javnog bilježnika, iako je čak i u takvom slučaju taj iznos prevelik u odnosu na dug koji navodite.

 

Po ovome što ste napisali ne može se odrediti da li je predmet još kod javnog bilježnika ili je već proslijeđen na naplatu, pa pokušajte to saznati u Zagrebparkingu odnosno saznati kod kojeg je javnog bilježnika. Ako dođete do prijedloga, odmah pišite prigovor čak i ako je prijedlog postao pravomoćan objavljivanjem na oglasnoj ploči, uz obaveznu naznaku kad ste prijedlog prvi puta vidjeli i napomenu da vam nikada nije osobno dostavljen, a uz to tražite i povrat u prijašnje stanje. Sve to, naravno, ako imate temelja pobijati prijedlog, inače ćete si samo nabiti troškove i na kraju ćete ipak platiti, a i pitanje je da li ćete uspjeti s prigovorom čak i ako ste u pravu. Zametanje opomene košta, a za to ste si - bez loših primisli - ipak sami krivi.

 

Inače, po tome koliko često čujem da netko nije dobio prijedlog za ovrhu i to nakon što je ponekad stajala godinama u ladici (zatezne kamate su visoke i predstavljaju lijep izvor zarade), a i da mi se samom desilo da mi je sjela ovrha za koju nije bilo nikakvog razloga bez ikakvog prethodnog dostavljanja odgovarajućeg rješenja, čini mi se da se cjelokupna ekipa koja zarađuje na ovrhama lijepo zaigrala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo upravo dosao iz zagrebparkinga.....ispricavam se svima koje sam eventualno doveo u zabludu, ovrha se ne odnosi na slucaj o kojem sam pricao nego na pauk iz 2008.god.,

zato i je ta cifra.

mislio sam da je to zastarilo, a novijih slucajeva osim ovog zadnjeg nisam imao tako da sam bio uvjeren da se o tome radi...

poklapam se ušima i zahvaljujem na pomoci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ništa, lijepo od vas da ste dali povratnu informaciju, to nije često. A uz to je dobar primjer onoga o čemu pričam - zloporabe ovršnih pravila radi lijepe zarade nabijanjem zateznih kamata. Kako inače objasniti da se ovrha paca 6 godina u ladici javnog bilježnika ako i on i ovrhovoditelj nemaju u tome interesa? Tipičan primjer pristranog djelovanja sustava "u skladu sa zakonom".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija