Jump to content

Ulaganje u nekretninu koju je nasljedila Supruga i moja prava


mislav88

Preporučene objave

Slučaj 1 - Obnova stare kuće u vlasništvu supruge

Zanima me koja bi bila moja prava u slučaju rastave ako obnovim skoro razrušenu staru kuću koju je žana nasljedila od Oca

 

Slučaj 2 - Rušenje stare kuće i gradnja iste bez izdavanja nove građevinske dozvole

Ako se odlučimo na rušenje kuće i izradu nove iste (isti gabariti) bez traženja nove đrađevinske dozvole, da li ta novo sagrađena kuća spada pod bračnu stečevinu

Slučaj 3 - Rušenje stare kuće i gradnja nove sa traženjem nove građevinske dozvole

Ako se odlučimo na rušenje kuće i izradu nove sa novom građevinskom dozvolom, da li ta novo sagrađena kuća onda spada pod bračnu stečevinu i dali igra kakvu ulogu da je kuća sagrađena na terenu koji je supruga dobila na nasljedstvo od oca

 

Možete molom vas odgovore potkrijepiti sa obiteljskim zakonom, stavite u zagradu koji je članak.

Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kuća postoji i ako se ponovo radi (rekonstrukcija) u istim gabaritima nije potrebna građevinska dozvola. potrebna je dozvola za uklanjanje objekta i rekonstrukciju.

sve što bi radio radila je vlasnica objekta, osim ako na uplatnicama kao uplatitelja upišeš svoje ime (ili na računima).

traži od vlasnice odobrenje za rekonstrukciju (pismeno) i punomoć da bi mogao obaviti potrebne radnje.

darovanjem 1/2 sadašnje kuće postajete suvlasnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija