Jump to content

Recepti - kopiranje sa drugih stranica


stef_mrcina

Preporučene objave

Pozdrav,

 

znači mogu li ja nekako odgovarat ako s neke stranice (evo recimo ove) "kopiram" taj sadržaj i objavim ga negdej?

 

Naime, imam jednu Facebook stranicu na kojoj objavljujem tako recepte, te nisam navodio (do sad) izvor, pa mi je jedna osoba u inbox poslala "prijetnju" da uklonim recepte koje sam navodno uzeo s njegove stranice (nije to ova gore navedena da se razumije), a zapravo nisam, već isti postoje na jednoj drugoj stranici, te da će me tužit za kršenje autorskih prava za iste.

 

Uputite me barem u članak/e zakona koji govore o tome.

 

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma iskreno - ni nemam ništa od te Facebook stranice. Ako treba i zatvorim ju.

 

Više je pokrenuta iz dosade od strane prijateljice, pa me zamolila da dodajem sadržaj neko vrijeme jer je ona odsutna i tako je ostala u "mom vlasništvu".

 

Ma nije problem ako treba i obrisat sadržaj, više me začudio njihov pristup. Da su tražili da se ubuduće navodi izvor što i njima koristi imalo bi smisla, ali brisanje i prijetnje nekim tužbama... Ah dobro...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma ni na kraj pameti mi nije bilo uvrijedit ih, dapače. Htio sam pomoć prijateljici, ljudima koji su lajkali da čitaju recepte i tako. Samo me malo njihov pristup iznenadio. No dobro, sve će se to vrlo vjerovatno riješit na obostrano zadovoljstvo (ponudio sam da u budućnosti objavim izvor te tako dovodim tako ljude na njihovu stranicu, ili da obrišem stare objave i riješena stvar).

 

Guglao sam malo i druge forume i zapravo shvatio da je zakon nekako nedorečen, nedovoljno kvalitetan što se interneta tiče. Da je to sve nekakva "siva" zona. A nije jedini, rekao bih. Hvala na linku, svakako ću proučit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

 

znači mogu li ja nekako odgovarat ako s neke stranice (evo recimo ove) "kopiram" taj sadržaj i objavim ga negdej?

 

Naime, imam jednu Facebook stranicu na kojoj objavljujem tako recepte, te nisam navodio (do sad) izvor, pa mi je jedna osoba u inbox poslala "prijetnju" da uklonim recepte koje sam navodno uzeo s njegove stranice (nije to ova gore navedena da se razumije), a zapravo nisam, već isti postoje na jednoj drugoj stranici, te da će me tužit za kršenje autorskih prava za iste.

 

Uputite me barem u članak/e zakona koji govore o tome.

 

Unaprijed hvala.

 

Imao sam sličan problem. Nisu bili recepti, nego lektire (one skraćene). Isto na Facebooku. Ignorirao sam i nije bilo nikakvih problema. Možda nije pametno, tj sigurno nije najpametnije ignorirat, al većinom je to samo prijetnja da ne kopiraš dalje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija