Jump to content

Ovrha - suvlasnici, jedan ne živi na adresi


KristinaZG

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Molim Vas savjet.

Dobila sam 21.01.2015. rješenje o ovrsi, za neplaćene račune Čistoće (Zagreb Holding).

Računi su za kuću iz koje sam iselila početkom 8. mjeseca 2011. godine.

Suvlasnik sam te kuće, no morala sam iseliti zbog dugogodišnjeg zlostavljanja i nasilja u obitelji od strane drugog suvlasnika (mame). S njom od tada nikakvog kontakta nemam.

Kada sam odlazila svi računi su glasili na nju, i bili plaćeni.

Zvala sam Čistoću da vidim zašto je rješenje došlo na mene, i saznala da je ona bez mog znanja prebacila sve Holdingove račune na mene 17.04.2012. godine, dakle 9 mjeseci nakon što sam odselila.

Bila sam danas u Savskoj 1, GSKG, gdje su mi potvrdili da je netko bio na terenu u kući i na temelju toga je izvršena promjena na koga šalju račune, ali mi nisu mogli dati zapisnik jel ga moraju nabaviti iz arhive. Navodno ću ga dobiti sutra.

Na moje pitanje kako to da se računi u potpunosti mogu prebaciti sa svlasnika koji stanuje na toj adresi na drugog suvlasnika koji ne stanuje na toj adresi, i to bez njegovog znanja, rekli su da je moguće, i da mi je trebala stići obavijest o tome, ali da to šalju na adresu objekta (dakle, gdje ja ne živim).

Zamolila sam u Holdingu da mi izlistaju dugovanja. Osim ove ovrhe koju sam primila ima još jedna ovrha od ranije koju nikad nisam primila.

Razlog je vjerovatno i to što na rješenju o ovrsi piše kriva adresa (adresa objekta, a ne moja nova adresa).

Gospođa na šalteru mi je rekla da provjerim stanje u VIO, budući da je u trenutku promjene (17.04.2012.) VIO još bio dio Holdinga. Otišla sam do VIO-a u Folnegovićevoj i saznala da je i tamo mene dodala na račune. Obje smo navedene. Također kod njih na ispisu dugova imaju navedene dvije stare ovrhe koje ja nikad nisam primila.

Moje pitanje je:

1) Ima li šanse da ako dokažem da ne stanujem u kući na toj adresi da me oslobode ove ovrhe?

Imam ugovor o najmu stana od 21.07.2011. i potvrdu MUP-a da od 07.09.2011. živim na novoj adresi.

Je li dovoljno da priložim te dvije kopije uz prigovor?

2) Što predlažete po pitanju ostalog duga?

I u ZH i u VIO su mi rekli da svi suvlasnici moraju platiti račune, bez obzira što sam objasnila da ja tamo ne stanujem i ne trošim te režije, i mogu to dokazati.

Ima li kakvog načina da skinem sa sebe te dugove za režije koje nisam napravila, i prebacim natrag na nju?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

protiv rješenja za ovrhu trebaš u zakonskom roku (8 dana po primitku rješenja, po uputi o pravnom lijeku, do 29.01.2025.) pisati i poslati prigovor (javnom bilježniku koji je rješenje dostavio.

osporavaj potraživanje u cijelosti i vjerodostojnu ispravu.

opreza radi pozovi se i na zastaru potraživanja.

u prigovoru navedi i promašenu pasivnu legitimaciju.

traži dostavu ugovora o korištenju usluge (nisi je potpisala ?) i potvrdu o preuzimanju posude za otpad.

dostavi potvrdu o prebivalištu(kojom dokazuješ da uslugu ne koristiš tj. da je koristiš na drugom mjestu i plaćaš tu uslugu).

ako ne pošalješ prigovor na rješenje ono nakon 8 dana postaje pravomoćno i imaš obvezu platiti potraživanje.

 

odvoz kućnog otpada plaća se po količini isporučenog/odveženog otpada ili po broju osoba koje žive u kući.

dobro bi bilo da koristiš uslugu stručne osobe.

 

pismeno (preporučeno i sa povratnicom ) obavjesti komunalna poduzeća da ne koristiš usluge u toj kući i nisi sklopila nikakav ugovor.

od HEP-a traži iskopčanje struje, plina,

traži i iskopćanje vode.

korisniku kuće pošalji ponudu (pismeno prepručeno i sa povratnivcom) za sklapanje ugovora o korištenju suvlasničkog djela.

tužbom traži plaćanje za korištenje (unazad 5 godina) uvečano za zakonske kamate.

kao suvlasnik imaš toliko mogućnosti.

ili prodaj svoj suvlasnički dio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija