Jump to content

web shop - plaćanje poduzećem


Zakon-Vida

Preporučene objave

Poštovani,

 

Ovih dana sam aktivno uključen u pronalasku rješenja za svoj web shop. Naime dali je potrebno imati fiskalnu blagajnu ukoliko na svojem web shopu imam način plaćanja isključivo poduzećem?

 

Dakle stranaka odabere predmet, naruči ja ga obradim, pošaljem na zadanu adresu, ona primi predmet (plati po preuzimanju - poduzećem), meni novac stigne na ruke?

 

Ja taj novac uredno prikažem na žiro računu svoje banke, a moj knjigovođa uredno sve provede kroz blagajničko izvješće?

 

 

“Promet gotovinom je plaćanje za isporučena dobra ili obavljene usluge novčanicama ili kovanicama koje se smatraju platežnim sredstvom, karticama, čekom ili drugim sličnim načinima plaćanja, osim plaćanja na transakcijski račun kod banaka, ako ovim Zakonom nije uređeno drugačije.” (članak 2, stavak 5)

 

Po ovoj gore definiciji ja nemam kartično poslovanje pa stoga molim konkretnije pojašnjenje?

 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Poštovani,

 

Ovih dana sam aktivno uključen u pronalasku rješenja za svoj web shop. Naime dali je potrebno imati fiskalnu blagajnu ukoliko na svojem web shopu imam način plaćanja isključivo poduzećem?

 

Dakle stranaka odabere predmet, naruči ja ga obradim, pošaljem na zadanu adresu, ona primi predmet (plati po preuzimanju - poduzećem), meni novac stigne na ruke?

 

Ja taj novac uredno prikažem na žiro računu svoje banke, a moj knjigovođa uredno sve provede kroz blagajničko izvješće?

 

 

“Promet gotovinom je plaćanje za isporučena dobra ili obavljene usluge novčanicama ili kovanicama koje se smatraju platežnim sredstvom, karticama, čekom ili drugim sličnim načinima plaćanja, osim plaćanja na transakcijski račun kod banaka, ako ovim Zakonom nije uređeno drugačije.” (članak 2, stavak 5)

 

Po ovoj gore definiciji ja nemam kartično poslovanje pa stoga molim konkretnije pojašnjenje?

 

Lp

 

Za robu koju prodajte putem web shopa nije potrebno imati fiskalnu blagajnu. No ne smijete imati promet gotovinom. Robu možete slati na taj način da kupac pouzećem (prilikom dostave) ili po izdanoj ponudi potencijalnom kupcu. Kod plaćanja pouzećem treba popuniti HUB 3 obrazac i novac kurirska služba koja je naplatita otkupni inos od kupca uplačuje na transakcijski račun firme, a isto tako kupac koji plaća po ponudi uplačuje novac na transakcijski račun. Znači nema naplaćivanja robe u gotovini!

Ukoliko trebate još informacija javite sa na PP.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija