Jump to content

dug za komunalnu naknadu


kata003

Preporučene objave

Postovani,

 

obracam vam se ovim putem da mi pomognete u rjesavanju spora sa komunalnim drustvom biograd na moru.. moja obitelj ima dogovanje komunalcu od nekih 7 000 kuna, ne za vodu vec za komunalnu naknadnu, odnosno za kanalizaciju, koja u mjestu nije ni postojala do prije nek 3-4 god. mozda cak i manje. ali se uredno pokusavala naplatiti od gradjana. pa su neki gradjani odbijali tu stavku placati i placali su ono sto su zbilja koristili.. tako je nastao i nas dug.. dug je od 2012. god. 2013. je cijelu bio u mirovanju.. da bi se sredinom 2014. god. nekim cudom ponovno aktivirao.. jedan mjesec je cifra skocila za 1000 kn, drugi mjesec se vratila na isto..pa treci mjesec opet neka druga cifra..

prije god. dana smo se prikljucili na kanalizaciju, i sve se uredno placa, osim kamata na taj dug.. u posljednjih par mjeseci komunalac vrsi teror nad gradjanima sa dugom, naime u ranu zoru im ulazi u dvorista i cupa vodomjere, sluzbenici se prema gradjanima odnose drsko i sa nepostivanjem.. moje pitanje je dali komunalac ima pravo skinuti vodomijer ako se voda uredno placa, i koja su moja zakonska prava po tom pitanju?!

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

USTAVNI SUD REPUBLIKE HRVATSKE

Broj: U-II-1711/2002

Zagreb, 11. srpnja 2007

 

Ustavni sud zabranio prisilno isključenje vode, struje i plina još 2007. godine!

 

plaćate ono što koristite. (proučite Zakon o zaštiti potrošača)

odvod se plaća po utrošku vode ako ste priključeni na gradsku kanalizaciju.

platit neosporan dio računa i poslati prigovor javnom davatelju usluge. povjerenstvu potrošača u komunalcu.

kad dođe rješenje ovrsi na njega obvezno pisati prigovor . prigovor uputiti javnom bilježniku koji je donio rješenje. osporavajte potraživanja zbog zastare i nemogučnosti korištenja usluge korištenja kanalizacije na koju niste bili spojeni. pozovi se na Zakon o uzaštiti potrošača.

koristi usluge stručne osobe.skupo je ali možda ostvariš pravo na povrat troškova ako dobiješ spor i tražiš trošak.

 

za prisilno isključenje iz vodovodne mreže pisati žalbu Ministarstvu gospodarstva (inspekcija više ne radi) zbog činjenice da komunalno poduzeće ne radi u skladu sa zakonom i odlukom Ustavnog suda RH.

 

komunalnu naknadu naplaćuje grad.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija