Jump to content

Prevara sa kilometrima na vozilu


cromosom

Preporučene objave

Poštovani, priča ide ovako...

Dana 01.12.2011. u salonu rabljenih vozila sam kupio auto sa 70 000km na brojčaniku. Auto je uredno izgledao, mali gradski benzinac, star 5 godina, izvrsno uščuvan, tako da nije bilo razloga za ikakvu sumnju u kilometražu.

Sada, početkom 2015. prodajem isti auto zbog potrebe za većim. Našao sam kupca kojem se auto svidio, pa smo se brzo dogovorili oko cijene. Jedini uvijet od strane kupca je bio da podignem potvrdu o stanju kilometara u stanici za tehnički pregled, na što sam ja bez ikakih sumnji pristao.

Sada dolazi onaj zanimljiviji dio... Ispada da je auto kod prvog vlasnika prelazio cca 50 000km godišnje! I tako 4 godine! Auto je na 3. tehničkom imao 155 000km, nakon toga je još godinu dana vožen, tako da je, po nekoj slobodnoj računici nakon 4 godine auto imao 200 000km, da bi ga ja kupio sa 70000!!!

Moje pitanje glasi- što ja mogu sada, 3 godine nakon kupnje i očite prevare napraviti? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sad je prekasno za bilo što.

Rabljeno vozilo, kad se kupuje (a uglavnom svi to i znamo) treba dobro provjeriti ili povesti sa sobom iskusnog majstora ili sam (ako imate iskustva) izvršiti pregled robe koju kupujete.

Trebali ste tražiti i dokumentaciju o izvršenim servisim u koju se upisuje i broj prijeđenih kilometara.

Izvršiti vizualni pregled vozila, iznutra, izvana, motor, u kakvom je sve to stanju.........

Ako treba, auto odvesti na tehnički ili servis i onda platiti.

 

Teško da možete bilo što dokazati, a i ako dokažete da je bilo tako kao što pišete, opet, ništa.

 

Viđeno-kupljeno. A i prošle su 3 godine i još nešto malo... ;-)

 

Oprez prilikom kupovine rabljenih vozila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plus na sve ovo što Mrljo kaže, postavilo bi se i pitanje dokazivanja prijevare na strani prodavatelja. On se može lako braniti da je i sam kupio automobil u takvom stanju, a vama s druge strane učinio dostupnim sve potrebne dokumente automobila i slobodnu provjeru ispravnosti i točnosti te dokumentacije kod bilo kojeg mehaničara u RH po vašem izboru.

 

To je kazneno-pravni segment predmeta. Građansko-pravni pogled možda može ponuditi rješenje, ali ovisi o više stvari, glede čega se sugerira angažman odvjetnika, koji će vam sve pregledati i dati najbolji mogući savjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija