Jump to content

dosmrtni ugovor


vesnafil

Preporučene objave

Poštovani!

Živim u stanu sa ocem 95 god majkom sinom i suprugom za koji je brat s ocem sklopio ugovor o dosmrtnom uzdržavanju prije 20 god u to vrijeme nije se pridržavao ničega iz ugovora a posebno bnjegova žena i djeca koja se ni ne javlaju . ja se skrbim uglavnom o bolesnim roditeljima. kada se potpiaivao ugpvor otac je mislio da je to samo radi hipoteke za novi stan koji je brat kuipio 1997 godine. i čak je u nekoliko navrata htio ići na sud radi toga al nekako se sve zavšavalo dogovorit ćemo se. Sada bartu predstoji teška operacija za kojus e ne zna ishod. kako bi mi on mogao sastavit darovnisu da mene zaštiti ako bude htio od izbacivanja od strane njegove supruge ako mu se što dogodi . pri tom mislim kako bi darovnica trebala izgledati da ja dobijem pravo na 40 posto vrijednosti a nih da zaštiti od mog ostanka u stanu (kao to mu je bio izgovor ako mi potpiše darovnic u na dio da ja ne trebam izaći nikada iz stana)

ako ne bude ti napravio a njemu se dogodi najgore postoji li ikakva šansa da osprim taj odvratni ugovor)

hvala:-x

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na čije ime glasi stan ?

ugovor može osporavati majka zbog povrede bračne stečevine.

 

ako je i ona potpisnik ugovora može ga osporavati zbog neispunjavanja ugovora.

 

ako je brat upisao vlasništvo na stanu može ga darovati majci.

pozornijim čitanjem stekao sam utisak da je otac još uvjek živ. on može osporavati ugovor zbog neispunjavanja ugovora.

ako ugovor nije upisan u vlasnički list može ga pokidati (ako hoće)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo ovako stvari stoje-brat se pravi glup i čitavo ovo vrijeme nas je zavlačio nije ga briga što mama i tata žele da stan bude popola i ne vjerujem da bi napisao majci darovnicu za pola stana - sad ide na tešku operaciju i zna (jer je sam pravnik po struci pa je tako i kod potpisivanja ugovora znao dobro što radi ja sam tada studirala)ako mu se šta dogodi da mu je žena i djeca stopostotni vlasnici stana koji je već upisao u vlasnički lčist- otac ima 95 godina i kasno je da sada ide na sud jer je polusenilan imamo samo jednu izjavu od prije 10 godina gdje je otac uz potvrdu javnog bilježnika izjavio da brat ne brine ni o njemu ni o majci koja nije predmet ugovora- stan je dobio od države vlasništvo otac ga je dobio prije 42 godine od poduzeća za koje je radio i kao takvog je otac postao vlasnikom prije ugovora iako su mama i on već bili u braku ona je domaćica i ne znam kolika prava ona ima jer je očevo poduzeće sudjelovalo u kupnji istog ili kako se već to tada radilo.ne znam kako bih ja sad njemu prije te teške operacije to spominjala jer bi vjerovatno poludio

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na čije ime glasi stan ?

ugovor može osporavati majka zbog povrede bračne stečevine.

 

ako je i ona potpisnik ugovora može ga osporavati zbog neispunjavanja ugovora.

 

ako je brat upisao vlasništvo na stanu može ga darovati majci.

pozornijim čitanjem stekao sam utisak da je otac još uvjek živ. on može osporavati ugovor zbog neispunjavanja ugovora.

ako ugovor nije upisan u vlasnički list može ga pokidati (ako hoće)

ILI je stvar ipak jednostavna - živi tu s roditeljima dok su živi brini se o njima bolesnima i muči a kada oni umru a druga strana ne bude voljna za dogovor lijepo ajde na ulicu!!!!!!!!!!

 

Ažurirano

 

ILI je stvar ipak jednostavna - živi tu s roditeljima dok su živi brini se o njima bolesnima i muči a kada oni umru a druga strana ne bude voljna za dogovor lijepo ajde na ulicu!!!!!!!!!!

Stan glasi sad na brata upisao je vlasništvo prije 2 godine iako se računi još uvijek na oca, majka je bila u braku s ocem kada je on dobio stan od svog poduzeća države kada se potpisivao ugovor ja sam studirala a sestra nije ni pozvana ona se doduše ni ne miješa ali je na mojoj strani jer zna koliko je sve nepošteno. otac je prestar za osporavanje ugovora polusenilan ima 95 god a brat sad ide na tešku operaciju srca za koji se ishod nikako ne može znati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija