Jump to content

Što nakon presude?


jones

Preporučene objave

Poštovani,

Nakon podnesene tužbe Hrvatskom zavodu za zapošljavanje zbog rješenja o prestanku

isplate produžene novčane naknade za vrijeme nezaposlenosti dobio sam ovaj mjesec na kućnu adresu

presudu Visokog upravnog suda RH iz 2014.

Moja tužba se uvažava i Sud presuđuje u moju korist,međutim nigdje ne navodi kako dalje postupiti.

Ukratko,citiram:

"Kod takvog stanja stvari Sud nalazi da je povrijeđen zakon na štetu tužitelja,pa je stoga trebalo na temelju odredbe članka 39. stavka 2. zakona o upravnim sporovima(NN 53/91,9/92,77/92),u svezi članka 90. Zakona o upravnim sporovima(NN 20/10,143/12),tužbu uvažiti i osporeno rješenje poništiti,s tim da tuženo tijelo donese novo rješenje,pridržavajući se po odredbi članka 62. istog Zakona pravnog shvaćanja Suda i njegovih primjedaba glede postupka."

Naime,zanima me da li je potrbno poduzeti još neke korake nakon ove presude,koji je rok tuženog da donese novo rješenje tj. isplati neisplaćeno i da li imam pravo na kamatu za taj iznos?

 

hvala

lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija