Jump to content

Ponovna ovrha


kbszeljko

Preporučene objave

Imam hipoteku na nekretnini, koju sam otplatio po nalazu sudskog vještaka, koji opet sud nije priznao i u drugostupanjskom postupku odredio pravomočnim iznos koji je banka tražila. Po nalogu suda Diners klub je tražio ovrhom da mi se proda kuća, ali budući sam vlasnik samo polovice, mogli su samo polaprodavati.

Predpostavljam da su iz toga razloga išli sa bankom, budući banka ima hipoteku na kući na ovrhu i javnu dražbu, koja je provedena u tri postupka i ni u jednom nije prodana.

Sada me zanima, može li banka i u kojem roku ponovno pokrenuti javnu dražbu da bi prodala kuću, i može li to raditi do kraja moga života ili ima neki rok u kojemu bi to moglo prestati?

Hvala svakome tko zna na pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Teško da će neko kupiti 1/2 kuće koja pogotovo ako ju je teško podijeliti u idealne cjeline (1 ulaz, stubište itd. No kako je netko nedavno napisao na ovom forumu životinja uvijek ima i koje će naći interes u takvoj kupovini. Koliko sam shvatio kuća je već opterećena hipotekom a diners je upisao zabilježbu ovrhe u ZK?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Teško da će neko kupiti 1/2 kuće koja pogotovo ako ju je teško podijeliti u idealne cjeline (1 ulaz, stubište itd. No kako je netko nedavno napisao na ovom forumu životinja uvijek ima i koje će naći interes u takvoj kupovini. Koliko sam shvatio kuća je već opterećena hipotekom a diners je upisao zabilježbu ovrhe u ZK?

 

Na kuci je hipoteka vec deset godina I ovrha prodaje, radi 1 godine ne placanja, ali je kredit isplacen u potpunosti po nalazu vjestaka kojega sam ja platio, no sudski vjestak za tu parnicu je donesao drugacije misljenje I njegovo je sud prihvatio. Iz toga razloga je I banka za ostatak duga, buduci je hipoteka na cijeloj kuci isla na ovrhu sa dinersom koji se uknjizio samo na pola kuce koje je moje vlasnistvo I isli su prodavati cijelu kucu iz toga razloga, I to tri puta, I nijedan puta nije prodana.

Sto se tice same prodaje I ja ne vjerujem da ce do nje doci, ali me zanima ipak koliko puta tako banka moze ici po tri puta na ovrhu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam dakle hipoteku od banke, I pravomocnu presudu o ovrsi na cijelu kucu, dug prema dinersu i isto tako sa pravomocnom presudom o ovrsi,ali samo na polovicu kuce te isto tako I dug prema americanu sa pravomocnom presudom na polovicu kuce Iz toga razloga je diners I isao sa bankom na javnu drazbu, buduci polovicu kuce vjerojatno nitko nebi kupio.

Mene sada zanima, moze li banka ici ponovno, recimo sa amerikanom na javnu drazbu tri puta, pa ako se ne proda, opet sa dinersom rti puta I tako u nedogled dok se ne proda kuca, odnosno moze li banka u nedogled prodavati moju kucu jer samo ona ima pravo prodavati cijelu kucu, buduci je jedino hipoteka na cijeloj kuci, koja po svemu sudeci I nije vise moja?

I da,bez obzira sto za sam odgovor nije bitno, da ne spadne da sam totalno nemoralan, sto sam napravio tolike dugove, moram reci da sam ih napravio u fazi okupacije trecine Hrvatske od strane srba , bjezanjem iz mjesta prebivalista I vracanjem dugova na stalih u gradnji kuce, kojih ne bi imao da nisam morao bjezati.

Nadam se da je koliko toliko moralno sto sam napisao, buduco sire elaboriranje mislim ni nije vazno za ovo pitanje, a I u zadnjihpetnaestak godina, koliko traje moja agonija ja sam I isplatio te sve svoje dugove I kamate na njih, ali lihvarske kamate nisam uspio isplatiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija