Jump to content

Isplata dobiti


gringec

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Vlasnik sam d.O.o. koji je u 2013 godini imao dobit od oko 50000 kuna, dakle nakon plaćanja poreza na dobit odtalo je cca 41000 kuna.

Dobit za 2013 u 2014 godini nisam isplatio, donio sam odluku da će se isplatiti kada se za to stvore uvjeti.

 

U 2014 godini sam imao gubitak od 20000 kuna na račun "sakupljene" amortizacije.

Donio sam odluku da će se gubitak pokriti iz dobitaka u idućim godinama.

 

Sada tj. kroz mjesec dana ću imati financijske uvjete za isplatu dobiti iz 2013 godine u iznosu 41000-12%, ali me zanima da li to smijem obzirom da je 2014 godina imala gubitak u poslovanju (iako samo na račun amortizacije).

 

Hvala unaprijed na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Slobodno si možete isplatiti dobit za navedenu poslovnu godinu.

S obzirom daste doneli odluku, dačese gubitak za 2014 koji proizlazi iz amortizacije pokriti u narednim godinama.

Rukovodim se time, da ste dobit mogli odma podiči,a viste ju ostavili u društvu i to bez kamata, niti ste donijeli odluku o reinvestiranju.

Za ubuduče, podignite dobit u što bržem roku,bez obzira dali su društvu trenutno ta sredstva neophodna za rad ! Rdite sistemom, da isplačujete dobit,ako je potrebno i u više navrata u manjim iznosima, ali ta sredstva drugi dan vratite u Društvo, ali kao pozajmicu sa realnim kamatama koje nisu podložne oporezivanju !

Štasmo time dobili ? dobili smo to, da je recimo vaših 100.000kn bilo u društvu ,sa kojim je društvo radilo, ovako vaše društvo ponovo ima novac na računu samo drugog porijekla,!

Uovom slučaju , ako vam kad zatreba vlastiti novac, samo napravite povrat pozajmice u iznosu koji vam je potreban, lakša procedura, sve pojednostavljeno i obavezno uz svaku pozajmicu napraviti ugovor o pozajmici . Za ostavljenu dobit u društvu nemožete obračunati kamate, a za pozajmicu ih obračunate a to vam opet sve ide u rashod !

Rezime svega je da društvo radi,da ima sredstva na računu za nesmetan rad,samo se naziv vaših sredstava promjenio !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija