Jump to content

Placanje računa


Košta008

Preporučene objave

Vlasnik sam nekretnine, koju sam nasljedio od oca. U toj nekretnini na gornjem katu, etazi zivi moj brat sa svojom obitelj. On je prije desetak godina dosao tu zivjeti i adaptirao je tavan kuce tako da je podigao zidove za 1,2 metra, i preuredio. Nakon deset godina sudenja koje je pokrenuo moj brat protiv mog oca trazeci suvlasnistvo ili isplatu za izgradeno, jer je moj otac trazio da se iseli iz njegove kuce jer nije se ponasao moralno, i nije htio vodit brigu o njemu, vec starcu, brat je cak dobio i vise nego je trazio, cijelu etazu sa ostavom, garazom i suvlasnistvo. Naime podnio sam zalbu za tom presudom jer nije nikako logicna a kamoli pravedna, pa nije ni pravomocno. Moj otac se razbolio u meduvremenu i vec mjesecima ne stanuje tamo.

Ono sto sam trazio brata je da placa racune po omjeru ukucana, a on se oglusuje na to, i vec mjesecima doslovno zivi na moj racun, on i njegova obitelj, te zove policiju na mene kad dodem brinuti se o svom zemljistu i nekretnini.

Molio bih savjet kako da sprijecim takvo ponasanje pravnim putem da pritom ne nastradam.

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

navodite niz kontradiktornosti,

Naime,u početnom dijelu teme ističete da ste kuču stekli nasljeđivanjem oca,pa onda u nastavku ispada da je otac živ,ovo iz razloga što se nasljediti može samo umrla osoba.

Nadalje,po onom što pišete, spor se vodi između vašeg brata i oca,dok dalje navodite kako ste vi izjavili žalbu na prvostupanjsku presudu.

Bratu ste ponudili plačanje režija po članovima domačinstva,a što je odbio,no da li je brat ponudio kakvu drugu opciju plaćanja.

U kojem smislu brat poziva policiju,na što se točno žali po pitanju vas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kuću sam stekao darovnim ugovorom

Otac mi je star i bolestan te mi je dao punomoć te sam predao žalbu.

Što se tiče plačanja, upotpunosti se oglušuje.

Danss mi je policija došla kući i kažu mi da se žale na to što: ružim turiram, stavljam otrov za štakore, to što kad sam kosio pokosio jagode, što slikam sa mobitelom, da kao njih slikam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kuću sam stekao darovnim ugovorom

to je već nešto drugo a ne nasljeđivanje

Otac mi je star i bolestan te mi je dao punomoć te sam predao žalbu.

ok,otac je stranka u parnici,a vi na osnovu punomoći poduzimate radnje u njegovo ime.

Što se tiče plačanja, upotpunosti se oglušuje.

vidi topic br.4 u temi pod linkom

http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/80129-Ne-pla%C4%8Danje-re%C5%BEija

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija