Jump to content

otkaz


anonimno

Preporučene objave

hay.... ja sm ovdje nova.....pa me zanima jedno pitanje...evo ovako...

radim kod jednog privatnika vec 3 god. i sad sam si pronasla bolji posao i bolje radno mjesto....kako da mu kazem da dajem otkaz...jer to mi prvi posao bio pa nemam bas iskustva i koliko dugo moram da odradim otkazni rok..jedni kazu 2 tjedna da moram raditi kao pod otkaznim rokom...

i jel pametno rec poslodavcu da dajem otkaz prije place.))))

 

unaprijed vam zahvaljujem.....zhezha...tnx.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tvoje opcije su: redoviti otkaz (nije potrebno navoditi razlog) u kojem slučaju odrađuješ propisani ili ugovoreni otakazni rok, dakle treba vidjeti i što ti piše u ugovoru o radu, izvanredni otkaz gdje nema otakaznih rokova, ali bi morala imati razlog (neka osobito teška povreda obveza iz radnog odnosa) i poštovati rok od 15 dana od dana saznanja za takvu neku činjenicu, te sporazumni prekid radnog odnosa što je možda i najbolja opcija ako ti se otkazni rok ne odradjuje.

Tvoj otkaz nema veze s plaćom, poslodavac ti ju je dužan isplatiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko daješ redovni otkaz evo ti rokova, ako naravno ugovorom o radu nije što drugo određeno...

 

Najmanje trajanje otkaznoga roka

Članak 120.

(1) U slučaju redovitog otkaza, otkazni rok je najmanje:

- dva tjedna, ako je radnik u radnom odnosu kod istog poslodavca proveo neprekidno manje od jedne godine,

- mjesec dana, ako je radnik u radnom odnosu kod istog poslodavca proveo neprekidno jednu godinu,

- mjesec dana i dva tjedna, ako je radnik u radnom odnosu kod istog poslodavca proveo neprekidno dvije godine,

- dva mjeseca, ako je radnik u radnom odnosu kod istog poslodavca proveo neprekidno pet godina,

 

 

Ako radnik otkazuje ugovor o radu, otkazni rok ne može biti duži od mjesec dana, ako radnik ima osobito važan razlog - a kojim razlogom se zasigurno ima smatrati odlazak na novo radno mjesto...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija