Jump to content

Tužba za iseljenje majke


JoeyThrasher

Preporučene objave

Poštovani,

 

nov sam na ovom forumu i slabo se razumijem u pravo pa se nadam da biste mi mogli pomoći. Naime, otac, HRVI s dijagnosticiranim PTSP-om, dugogodišnji obiteljski nasilnik i alkoholičar podnio je tužbu za iseljenje majke iz stana. Zanima me da li on može dobiti taj spor obzirom na prošlost obiteljskog nasilja i alkoholizma? Može li uopće izbaciti majku iz stana van, budući da je radom uložila puno u stan i po nekoj logici bi stan trebao biti bračna stečevina bez obzira što je ministarstvo dodijelilo stan na njegovo ime kao HRVI-u i branitelju?? Napomena: u braku su više od 20 godina i stan je od ministarstva dodijeljen 2004. Ne bih htio vidjeti da majka iseli iz stana, jer je najmanje to zaslužila. Savjeti, pomoć???

 

Zahvaljujem :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jesu, od 1992. "Napomena: u braku su više od 20 godina"

vidio sam napomenu još u incijalnom postu,no nisam mogao zaključiti da li brak pravno još postoji,ali ok je sad.

Članak 161.ZV

""Vlasnik ima pravo zahtijevati od osobe koja posjeduje njegovu stvar da mu ona preda svoj posjed te stvari.""

Članak 163.ZV

""Posjednik ima pravo odbiti predaju stvari njezinom vlasniku ako ima pravo koje ovlašćuje na posjedovanje te stvari (pravo na posjed).""

Mišljenja sam da je tužbeni zahtjev vašeg oca neosnovan,

naime,otac je vlasnik stana koji ujedno predstavlja njegovu osobnu imovinu,no majka je zakoniti suposjednik na temelju braka,dok brak traje, koji u smislu Obiteljskog zakona predstavlja zakonom uređenu životnu zajednicu muškarca i žene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija