Jump to content

R-1 račun obveza izdavanja


anonimno

Preporučene objave

Prilikom svakog odlaska na službeni put koristimo autocestu. Cestarinu smo da sada plaćali gotovinom ili kreditnom karticom i do kraja prošle godine nakon 2-3 mjeseca kad se znalo skupiti malih računčića znali smo tražiti R-1 račun za odbitak PDV-a.

 

Tako smo i sada poslali sve što je potrebno, dopis, specifikaciju i računčiće i očekivali račun kad nam iz Autoceste Rijeka Zagreb d.d stiže odgovor da su oni promjenili način izdavanja R-1 računa i da se sada može tražiti samo odmah na kućicama naplatnim. Odnosno R-1 se više ne može dobiti naknadno.

 

Zanima me jel takav način rada po zakonu jer sam imala prilike pri razgovoru sa savjetnikom dobiti odgovor da ako smo PDV platili da su nam oni dužni izdati R-1.

 

Kakvo je vaše mišljenje i dal njihov način rada ima uporište u zakonu

 

Lijep pozdav,

 

Hvala

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svakako ga ponovo zatražite i ne dajte se smesti, pa oni Vas o promjeni nisu obavijestili - pretpostavljam kao niti nas.

Govorim iz iskustva mi smo im vraćali 4 puta slipiće i nakon zadnjeg dopisa u kojem smo im lijepo objasnili da smo kontaktirali mjerodavne organe dobili smo napokon R1.

I ne samo to i za kreditne kartice imaju novo pravilo izdavanja R1 računa - svakako im nemojte popustiti, dužni su izdati R1.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo naposlijetu se javljam sa sretnim krajem...

 

Čula sam se sa gospodom u ARZ i kažu da s obrzirom da se radi o nemalom iznosu (koji je jednak kao i prvi put), da je dotični u dogovoru sa direktorom odlučio uslišati naše vapaje i izdati nam R-1 račun...

 

Zaista spomenite im Ministarstvo financija i udrugu Potrošač i stvari izgledaju puno lijepše...

 

Hvala Vam svima na podršci i savjetima...

 

Ugodan dan želim.

:-D:-D:-D:-D:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija