Jump to content

pravda ili pravo


anonimno

Preporučene objave

Poštovani,

da bih postavila pitanje moram ukratko objasniti situaciju. Moj dida iz prvog braka ima kćer, moju mamu, te je bio vlasnik stana, nakon čega se oženio s drugom ženom koja je došla živjeti u taj stan, nakon nekoliko godina se sele u drugi, te su izgradili vikendicu, a nakon 15ak godina braka dobili su sina. Život s maćehom je bio užasan, tako da se moja mama odselila s 22 godine ali sve godine je nastavila održavati vezu s didom (ali i maćehom), te bratom. Prije nekoliko godina potpisali su s sinom ugovor o doživotnom uzdržavanju (moja mama nije znala), čime sve ostavljaju sinu. Zadnje dvije godine života (umro 2005.) dida je dolazio kod mame i konstatno se žalio na svoju ženu, te je razmišljao o rastavi braka, naočigled je propadao, a od sina je sve skrivao. Moja majka na kraju ništa nije dobila (osim nešto zemlje). Tijekom života bilo je govora kako će se njoj ostaviti dio kuće, ali to nije nikada formalno napravljeno. S obzirom na moralno pravo, kao i obiteljsko, i ljudsko, da li postoji način pobijanja ove situaciju i stjecanja prava na nužni dio ili stjecanje prava na imovinu čiji je vlasnik sada sin (maćeha je živa). Sin naime, tvrdi kako su se na sve načine osigurali da ona ne dobije ništa i iako zna da je bilo govora da mama dobio dio ( od njenih usta se odkidalo, a on se rodio kada su sve stekli) on je uljuškan u svoje pravo? gdje je tu pravda? i kako je učiniti da ona progleda?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija