Jump to content

Prelazak na novo radno mjesto


Prava123

Preporučene objave

Poštovani,

jako mi je HITNA pomoć, a nisam uspjela pronaći sličnu situaciju mojoj.

Da skratim, radi se o situaciji da sam trenutno zaposlena u jednoj turističkoj agenciji na ugovoru na neodređeno radno vrijeme i to punih 6 godina.

Prijavila sam se na natječaj u jednoj većoj firmi (vlasnici hotela) i dobila posao u hotelskoj prodaji, ali na ugovor od 12 mjeseci sa probnim rokom od 60 dana.

Obavijestili su me telefonski da sam primljena ako prihvatim to radno mjesto, da li mi podatke o iznosu plaće itd., međutim ja nisam dobila nikakvu pismenu obavijest o svemu tome.

U međuvremenu, ja bih trebala dati otkaz u sadašnjoj firmi ili sporazumni prekih ugovora.

Malo me muči što na neki način nisam sigurna u novi posao, nemam nikakvu potvrdu napismeno da me primaju. Da li mogu zatražiti da potpišem ugovor unaprijed, npr.sa datumom 01.07.2015. ili da mi se nekako pismeno očituju da sam primljena.

Nažalost, sve i svašta se događa pa molim nekoga za POMOĆ,SAVJET: kako se osigurati u ovom slučaju da ne izvisim na obje strane.

 

Hvala PUNO, PUNO unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prava123,

Prvo: proučiti iz Zakona o radu, što znaći ugovor na određeno vrijeme a što na neodređeno?!

Drugo.: vi možete unaprijed potpisati ugovor o radu sa novim poslodavcem , ali morate do tada riješiti situaciju sa starim. Dakle morate dati redoviti otkaz ugovora o radu ne navoderći razlog otkazivanja i odraditi otkazni rok a on je u Vašem slučaju dva i po mjeseca. Naravno sa poslodavcem možete dogovoriti i kraći otkazni rok.

Po meni je situacija u Vašem sličaju takova da : dogovor sa starim poslodavbcem,kuću gradi!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam obično dobivala napismeno nekakve odluke da sam primljena na radno mjesto. Zatražite nekakvu pisanu potvrdu.

Nakon toga se dogovorite sa starim poslodavcem oko odrađivanja otkaznog roka i korištenja godišnjeg.

A zatm dogovorite datum početka rada s novim poslodavcem.

uređeno: od Roxette
d
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam puno na odgovorima i pomoći.U međuvremenu me novi poslodavac obavijestio da oni inače prije ugovora o radu daju ponudu za posao koju potpisujemo i ja i oni. Zanima me da li to pravo vrijedi, tj.mogu li se oni za vrijeme dok ja budem odrađivala otkazni rok kod starog poslodavca odlučiti za nekog drugog, tj.da ja izvisim ukoliko potpišem tu ponudu za posao. Da li je možda najbolje kada vidim tu ponudu za posao da vam napišem što piše u njoj.

Hvala puno na pomoći

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prava123,

Ne vidim kakovog bi razloga imao poslodavac izigrati ono što je sa vama pisano dogovorio?! Za vaše radno mjesto sigurno se natjecalo više potencijalnih djelatnika i po logici stvari kad se odlučio za Vas, donio je odluku koju će i potpisati.

Da. Pošljite na "to", da vidimo kaj piše.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija