Jump to content

porez na promet nekretnina


ivencija

Preporučene objave

Postovani,

 

ispricavam se ako vec postoji slicno pitanje. naime, darovnim ugovorom mi je majka ostavila stan (39m2) koji sam prodala. sad sam u procesu kupovine drugog stana (43 m2) i druge nekretnine nemamo ni ja ni suprug. imam li s obzirom na tu darovanu i sad vec prodanu nekretninu, pravo na oslobođenje od plaćanja poreza na promet nekretnina? puno Vam hvala i lijep pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zašto si prodala svoju osobnu imovinu (nasljeđeno) da bi kopila stan svega 4m2 veči što se može tumačiti kao bračna stečevina.

vodi računa gdje ulažeš novac od prodaje osobne imovine. imovina stečena novcem od osobne imovine je osobna imovina. čuvaj račune (zlu ne trebalo). brak je tegla do pola ispunjena medom a od pola g..... dok traje med dobro je.

 

imala si stan(nasljedila) i prodala ga. ali kupoprodajnim ugovorom stječeš prvu nekretninu i rješavaš stambeno pitanje pa kod prijave poreza podnesi zahtjev za oslobađanje poreze. ili nekretninu upiši kao vlasništvo supruga (ako do sada nije posjedovao stambenu nekretninu niti je suvlasnik). ali vodi računa o gore napisanom ili kupite veči stan.

 

porez prijavišu roku do 30 dana . na kupljenu nakretninu temeljm kupoprodajnog ugovora prijaviš prebivalište (prije podnošenja porezne prijave).

u trenutku nastanka porezne obveze nisi posjedovala stan.

 

http://www.porezna-uprava.hr/baza_znanja/Stranice/OslobodenjeKupnjaPrveNekretnine.aspx

http://www.porezna-uprava.hr/HR_publikacije/Prirucnici_brosure/Nekretnine_159.pdf

pročitaj 2.2.1.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija