Jump to content

otkazni rok


suzana1410

Preporučene objave

Poštovani,

Zaposlena sam na ugovor na određeno na mjesec dana.U ugovoru je istaknuto da mi je tih mjesec dana ujedno i probni rok.Obzirom da u ovih 20 dana imam odrađenih 180 sati i samo jedan slobodan dan,dala bih otkaz.Da li sam dužna odraditi otkazni rok, ili mogu tražiti da mi otkažu ugovor sa danom kada dajem otkaz.

 

Unaprijed hvala,

Srdačan pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je li tih 20 dana bilo 20 radnih ili radnih i neradnih dana? odnosno, kako je prekovremeni rad bio raspoređen tjedno?

 

(s obzirom da po čl. 65. ZOR-a, maksimalni prekovremeni rad, ako se ne radi o trudnici, maloljetniku, roditelju djeteta do tri godine ili samohranom roditelju, može iznositi do 10 sati tjedno - odnosno ukupni rad tjedno ne smije biti veći od 50 sati tjedno, odnosno 180 sati godišnje, iznimno ako je tako ugovoreno kolektivnim ugovorom, 250 sati godišnje)

 

tjeranje radnika na rad dulji od zakonom predviđenog maksimalnog trajanja prekovremenog rada, predstavlja prekršaj Zakona o radu i poslodavac za njega odgovara, propisana je novčana kazna od 61.000-100.000,00 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija