Jump to content

Državni stručni ispit 13.6.2015. - POLOŽEN!!!!


gita1

Preporučene objave

Samo da se javim i kažem kako sam položila DSI - posebni dio financije!!

Ispočetka ogromna trema cijela sam se tresla ali kad sam vidjela da ispitivači su sasvim ok strah je nestao, oni vide tko je učio... i rangirali su kandidate po stručnoj spremi.

Ako netko zapne pomognu malo i bude to sve ok na kraju!!!

Želim puno sreće svima koji tek trebaju polagati i naravno svima želim prolaz!!!

A ako netko i kaže da se ne treba pripremati i učiti taj, laže! Ja sam učila, tj. čitala dosta i mislim da bi si svatko trebao uzeti vremena za DSI.

samo za primjer da vam kažem da je curu koja je samnom polagala posebni dio, ispitivačica rušila na usmenom, ali cura stvarno ništa nije znala. Tako da barem osnove dobro naučite!!!

 

Želim svima puno sreće i dobru ispitnu komisiju - moji ispitivači su bili super!!!:smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čestitam!!!

Sta ti je bilo iz posebnog dijela?

 

imala sam napisati sve što znam u vezi proračunskog računovodstva, primici, rashodi, do kada se proračun treba dostaviti.... može se i prepisati proračun tijela u kojem stažiraš... na usmenom me pitala proračun kako se financira grad odnosno općina.... i naravno porezni sustav RH moraš znati barem nabrojati, ali i objasniti također, nešto se ipak treba znati.... dobro nauči poreze

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imala sam napisati sve što znam u vezi proračunskog računovodstva, primici, rashodi, do kada se proračun treba dostaviti.... može se i prepisati proračun tijela u kojem stažiraš... na usmenom me pitala proračun kako se financira grad odnosno općina.... i naravno porezni sustav RH moraš znati barem nabrojati, ali i objasniti također, nešto se ipak treba znati.... dobro nauči poreze

 

Iz kojih si zakona to sve prepisala? Iz iz čega si učila? O tim porezima, da li je dovoljno osnovno znati ili moramo opširno sve?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz kojih si zakona to sve prepisala? Iz iz čega si učila? O tim porezima, da li je dovoljno osnovno znati ili moramo opširno sve?

 

imaš zakone koji ti pišu da ti trebaju za financije ( pravni izvori za polaganje dsi na stranicama ministarstva uprave) i onda bi bilo najbolje kada bi si te zakone isprintala i imala uz sebe, ako ti u rješenju piše proračun vjerojatno će ti biti zakon o proračunu ili proračunskom računovodstvu, a poreze nisam imala na pismenom nego me pitala na usmenom, podjele počneš nabrajati i onda jednu pojdnu, tj. poreze pojedinačno, ali ako vidi da si učila neće te zamarati sigurno, pitat će te i što si radila na poslu, pa možda i malo koje pitanje oko toga.... sretno!!!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija