Jump to content

Novi ispitivači na rujanskom roku 06.!


anonimno

Preporučene objave

Cijenjeni kolege, upravi su objavili novu listu ispitivača za pravosudni! molim vas da ovdje objavite pitanja od novih ispitivača, ako imate. ja sam jedan od sretnika koji idu na ispit 18.9.!!!

dakle, za ustav i organizaciju- Šipek, Karlovčan -Đurović, za kazneno- Čule, Miljević, za građansko Sučević, za gpp- Hrvatin, Buljan, Mikšić, Jug, za upravno- Komadina, Marković, Vlahinja.

 

Molim pomoć! :-? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Bogu da je priča o pravosudnom iza mene:-) ali ako će biti od pomoći svima kojima tek slijedi imam par opaski za nove ispitivače (vjerujem da je svaki komentar dobro došao).

 

Što se tiče kaznenog i ispitivača Čule-on je već prije ispitivao i ja sam ga slušala kada je po prvi puta ispitivao-o tome ima topic, pa tamo pogledajte što veli gosp. Čule. Ali po mom mišljenju vrlo ugodan tip!

 

A što se tiče Hrvatina- u doticaj s njime sam došla na seminaru u komori i moram priznati da je čovjek održao sjajna predavanja i da je na mene ostavio totalno pozitivan dojam. Kada nam je pričao o pravosudnom rekao je da on smatra da je cjelokupan ispit loše koncipiran i da će se on (a čovjek je stvarno faca-predsjednik Vrhovnog suda! a vrlo je mlad) zalagati da se to promijeni u korist kandidata (doduše očito je taj proces vrlo dug i neće tako skoro polučiti rezultatom).

Isto tako, prema njegovoj priči, povezala sam da je svjestan koliki je sam ispit stresan i koma za kandidate, pa vjerujem da neće biti neki davež prilikom ispitivanja.

Pretpostavljam da će znanje tražiti ali u nekim normalnim okvirima!

 

Eto, to je bilo moje skromno mišljenje, pa ako kome pomogne-biti će mi drago!

 

Sretno svima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam jedna od sretnika koji idu odmah na početku roka!!! malo me je frka jer ne znam što bih moglaočekivati od novih ispitivača. pretpostavljam da će naglasak biti više na praksi jer su novi uglavnom odvjetnici, a pretpostavljam da će uprava biti koma (možda jer ju ja najmanje znam) jer su sada gotovo svi ispitivači suci upravnog suda!!!

veliki šok za mene je Jug koji sada ispituje GPP i stvarno ne znam što da očekujem!!!!

sve u svemu, sada je kasno za velika nerviranja, kako bude bude,

OD SRCA SVIM KANDIDATIMA NA RUJANSKOM ROKU ŽELIM SMIRENU GLAVU, PAMETNE ODGOVORE I NARAVNO VEELIKUU SREĆU!!!

pozdrav svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Da, s jedne strane je dobro jer su skinuli sve profesore koji su ispitivali ( Pavišić, Josipović, Lauc) i koji nisu bili bas bajni ali je to i dvosjekli mac jer sad imamo hrpu novih ispitivaca za koje se ne zna kakva pitanja postavljaju i kakvi su opcenito.

 

OK, Cule je ispitivao prije, ali da li itko zna da li je neko od ostalih novih ispitivao ikada igdje ili je dolazio u doticaj s tim ljudima pa da iznese neke dojmove.

 

I pridruzujem se apelu-ljudi koji ste prvih dana na roku u 9 saljite pitanja u topic s pitanjima-pogotovo OD NOVIH ISPITIVACA. :sad:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovu temu sam upravo ja i otvorila za pitanja za nove ispitivače. neki od njih su ispitivali i prije nekoliko godina, kao npr. Šipek, pa sam mislila da netko ima ta stara pitanja. dakle, ova tema je upravo zbog tog i objavljena, da se na njoj objave dojmovi o novim ispitivačima, kao i njihova NOVA PITANJA, a upravo zato da se na miješaju sa već postojećim. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

U komisiji sam dobio od novih Đurović iz Ustava i Vlahinju iz Uprave.

Oboje su suci Upravnog suda i to je jedino sto o njima znam.

Dakle, molim ako netko zna neku informaciju o njima da ju napise; primjerice da li su ikada prije ispitivali, ako jesu neka pitanja njihova i kakvi bi mogli biti? Iako imam feeling da su ovi skroz novi da nisu prije ispitivali.

 

E da jos jedna stvar vazna; ako ce netko slusat ispit 21.09.,cetvrtak da da posalje pitanja od Đurovićke jer sam odmah sljedeci dan na redu. :-?

 

Hvala unaprijed!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo, ja sam položila sad u ponedjeljak, bio mi je novi ispitivač Marković iz uprave, bio je odličan! toliko simpatičnog i ugodnog ispitivača nisam ni u najluđim snovima mogla zamisliti. bila mi je Buljanica koja je sad iz gpp-a- fenomenalna. ljudi držite se, kad prođete, to je najbolji osjećaj na svijetu!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija