Jump to content

Ugovor o pod leasingu - problemi


Justitiaest

Preporučene objave

Poštovani,

korisnik sam leasniga te sam zbog nemogućnosti dljnjeg plaćanja vozilo dao na korištenje drugoj osobi.

Radi se o operativnom leasingu sa ostatkom vrijednosti. sastavili smo ugovor o uređenju odnosa i obveza i ovjerili ga kod bilježnika.

Na oglasu je stajalo da je vrijednost vozila 10000 eura, poslao sam mu i ugovor o leasingu u kojem sve piše, tražio sam da mi plati učešće, što je i učinio te auto odvezao.

Nakon dana, javio se da sam ga prevario, da mu je rečeno negdje da ne može postati vlasnikom auta kada otplati sve rate te da mora platiti i ostatak vrijednosti što po njemu iznosi mnogo više nego što je vrijednost vozila itd.itd.itd....

Uglavnome, traži da mi auto vrati a ja njemu novac te zaprijetuo da će me prijaviti odvjetništvu jer je vidio da je oglas još postavljen, a to radi toga je prodajem vozilo koje je već prodano...itd...

Uglavnom, ako smo Ugovorom među nama riješili odnose, to da mi isplati učešće i plaća dalje rate leasingu te je i sam vidio da se radi o operativnom leasingu i apsulutno morao biti svjestan da leasing podrazumijeva najam a ne stjecanje vlasništva na vozilom, da li sam ja negdje pogriješio?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niti smo ga uvjeravali u to niti imali namjeru ga dovesti u zabludu.

Sam je sačinio ugovor koji smo potpisali, sprije toga je tražio i dobio ugovor o leasingu, lijepo stoji svuda da se radi o operativnom leasingu sa ostatkom vrijednosti. Uz to, kada pomnoži rate kje treba još platiti, dobije manju vrijednost od vrijednosti vozila...uglavnom, svjestan je bio da da se radi o operativnom leasingu i da ima ostatak vrijednosti na koncu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eto, dobili od njega kopiju kaznene prijave za kazneno djelo prijevare koju je proslijedio ODO-u. Navodi da je prevaren i da mu je prešućeno da nisam vlasnik vozila već da je to leasing kuća i da mu je prešućeno da po otplati ne može postati vlasnikom vozila.

Uz to je pisanim putem zatražio povrat novca koji je dao a vozilo ne želi vratiti. Molim vaša mišljenja i savjete na to?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eto, dobili od njega kopiju kaznene prijave za kazneno djelo prijevare koju je proslijedio ODO-u.

 

to što je on podnio kaznenu prijavu ne znači i da če biti pokrenut kazneni postupak.

ODO mora zaprimiti prijavi i na nju udariti pečat kao potvrda za zaprimanje.

trebali bi vas pozvati da se očitujete o prijavi.

 

ako je on sastavio ugovor znao je šta radi.

 

htio bi novac (za isplaćene rate) a vozilo nebi vratio?

dali svota primljenog novca odgovara do sada uplaćenoj svoti za leasing?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

htio bi novac (za isplaćene rate) a vozilo nebi vratio?

dali svota primljenog novca odgovara do sada uplaćenoj svoti za leasing?

 

Još nije došlo do obračuna nove rate, novac je dao na ime učešća koje sam dao kada sam ugovarao leasing.

 

Novac sam već potrošio na kupnju drugog vozila jer je to i bila svrha postupka, a on traži pisanim ptem da mu u roku tri dana vratim novac uplatom na račun.

uređeno: od Justitiaest
dopuna
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija