Jump to content

Podjela imovine u izvanbračnoj zajednici


SAŠA2408

Preporučene objave

Poštovani,

Živio sam 11 godina sa zaručnicom u kući koju smo zajedno kupili, ona je uložila 30 tisuća eura u kešu, a ja sam digao kredit na svoje ime u iznosu 50 tisuća eura. Isto tako sam uzeo auto na kredit na svoje ime u iznosu od 6 tisuća eura. Naravno sve smo koristili zajedno, ja sam od svoje plaće podmirivao kredite,a ona je plaćala režije i ostalo. Zadnje 4 godine smo se počeli razilaziti i tražio sam bilo kakav dogovor u vezi imovine i razvoda (nismo oženjeni i nemamo djece), no ona na nikakav dogovor nije pristajala. Dobio sam posao u inozemstvu i otputovao te se zaljubio u drugu osobu. Sada ona traži odvjetnika, kako sam čuo, da mi uzme sve moguće iako sam joj već predložio da joj sve ostavim pošto je njeno isto tako pola, no ne pristaje na ništa što predložim. Molim Vas za savijet i informacije, što mi je činiti i na koji način pošto sam u inozemstvu i ne mogu lako doći do pravnika. Da li imam i ja nekakva prava ili moram pristati na se što ona traži.

Hvala...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

ako hočeš biti zločest digni hipotekarni kredit i prepusto joj kuću.

 

Zašto bi on bio 'zločest' zbog toga?

Neka ona preuzme i kredit i kuću. I neka mu isplati neki simboličan iznos, recimo 10000 Eura.

 

 

 

Kuća je na hipotekarnom kreditu, ali ona ne pristaje na nikakav dogovor.

 

 

Objasniš joj da ako prestaneš otplaćivati kredit, banka sjedne na kuću i proda ju na dražbi.

 

Što točno znači da je njeno pola iznosa otplaćenog kredita?

 

Otplaćeni dio glavnice je bračna stečevina koja je dijeli popola.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao vlasnik kuće sam upisan ja.

Na kući nije hipoteka već samo imam kredit na svoje ime kojim sam kupio kuću dok je ona dala keš.

Otplatio sam oko 6 godina kredita, kredit sam dignuo na 30 godina. Rata mi je 430 eura mjesečno, znači oplatio sam oko 31 tisuću eura, a kredit je bio na 50 tisuća.

 

koja od tvrdnji nije točna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kredit na kuću je hipotekarni.

Što točno znači: OTPLAĆENI DIO GLAVNICE JE BRAČNA STEČEVINA KOJA SE DIJELI POPOLA?

Da li nakon što se kuća proda ili? Ne znam točno koja su mi prava pošto ne pristaje na nikakav dogovor. Da li u ikojem slučaju mora platiti dio kredita iko je na meni, pošto dobiva pola kuće?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam točno koja su mi prava pošto ne pristaje na nikakav dogovor. Da li u ikojem slučaju mora platiti dio kredita iko je na meni, pošto dobiva pola kuće?

 

Vas dvoje očito morate sjesti zajedno sa nekim pravnim i financijskim savjetnikom koji će njoj objasniti da ne može očekivati ad će ona dobiti kuću a ti kredit.

I kuća i kredit su bračna stečevina.

 

Banka ima hipoteku i ne interesira ju ništa drugo do povrata novca. Ako prestaneš otplaćivati, banka će kuću staviti na dražbu.

Kako je i kuća i kredit bračna stečevina, bivša neće moći tražiti izdvajanje pola kuće kao bračne stečevine. Upitno je koliko uspješno će dokazivati da je dala 30000 keša za kupnju kuće.

Dakle , ona ima izbor - ili da preuzme kredit i kuću, ili da se nateže s bankom i na kraju sa dražbama.

 

Inače, taj kredit bi trebalo reprogramirati. Kamate po tom kreditu su oko 10% godišnje, danas se može dobiti i cca 5%. Rata bi bila bar 80 eura manja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija