Jump to content

Testiranje prilikom prijama savjetnika


anonimno

Preporučene objave

Eh mala, a kuda bi ti,a?

 

Kud bi ti ovako rano poslije diplome, šta bi ti, posal, a?

 

Eeee, ne može.

 

Ne možeš ti ovdje dobit posal dok su pravi Zagrepćani bez njega, dok su oni koji su volontirali na sudu bez njega, dok su oni koji su na post diplomskim studijima bez njega... ne možeš.

 

Šta misliš da si ti ka vrednija od ovih starijih, mlada a pametna, a ni dana provela za pravnim poslom, niti akta ne znaš napisati pravnoga, ma niti se postavit u razgovoru ne znaš pa pitaš "a šta bi ja trebala reć tamo i kako to izgleda razgovor za posao"... A kaj misliš kak izgleda razgovor? Valjda nikad nisi razgovarala u životu pa te to muči? Misliš da ti trebaju maramice, gumice i anti baby pilulice za razgovor? Možda tam otkud si došla ali ovdje ne!

 

A sada ajde fino po riječnik (možda ekonomski) pa pronać pojam k o n k u r e n c i j a i onda izmolit krunicu za Krokija i zaželit mu sreću i zdravlje te sve najbolje u životu.

 

I šta bi ti, savjeta za ništa? E nemere.

 

Nijesmo mi kolege, ne čini nas diploma kolegama, nemereš ti meni bit kolega, ti moreš samo napisat oporuku prije negao šta sretneš vake kaki sam ja. Razmeš?

 

Ne, ne razmeš jer ni dana nisi radila u pravosuđu a dao dragi Bog i da nećeš jer ako do sada nisi našla posao teško da ćeš ga ugrabit. Ja bi na tvom mjestu odusto od prava.

 

Eto, nek ti je sa nesrećom.

 

:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Isuse bože, kud je otišao ovaj svijet.Čovjek je samo pitao kakva je komisija i testiranje, iz ne znanja, naivnosti čega god., a javilo se brdo frustriranih budala. Pa di ste vi ljudi rasli? U Zagrebu, sumljam! Ja takve čiste Zagrepčane od osnovanog školovanja pa dalje nisam vidjela, a ni čula.Sram vas bilo! Kao da od vas nitko nije bio netom izašao s faksa, mlad i naivan. Užas!Željeti nekom nesreću. Daj se pogledaj malo u ogledalo i zapitaj se nad samim sobom, i palati si koju kuru kod psihijatra. Treba ti! Možda postaneš čovjek!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam ogorčen ali ovaj je stvarno puko. Nauči Ustav, Upravno pravo...

Btw.. ne kaže se "prijam", nego "prijem" jer ne možemo "prijamati" nego "primati"... Npr. nije "prijam" pacijenata (često viđamo po bolnicama) nego "prijem" pacijenata.. Te hadezeovštine izbacite iz riječnika molim lijepo. Dosta su nas trovali!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

halo veseljaci

baš vas je kroki potaknuo!

pretpostavljam jedan od razloga zbog kojih je kolegicu ovako "oprao" no možda i nisam u pravu...

 

daklem, kolegica valjda zna a možda i ne zna kad to tako pita da se ne može postati savjetnikom ako prije nisi odgulio ponešto godinica rada u struci, ne ide se za savjetnika s ceste. Pardon, s faksa.

 

A ako ima uvjete - dakle radila je - dakle morala bi znati šta će je pitati i šta se govori na razgovoru

 

reklo bi se - kakvo pitanje takav odgovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pokretač topića je muško- nauči gramatiku- barem onu iz osnovne škole!

ili možda nemaš m--- postaviti se na muškog?

pokretaču topića: pitanje ti je čisto u redu, šanse za dobit taj posao su male i ovise o puno toga šta nema veze niti s dužinom studiranja niti s ocjenama pa niti s radnim iskustvom koje je obavezno.

ali probaj-šta te košta! ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovakvi odgovori samo govore, uz dužnu čast rijetkim iznimkama, da ljudi nemaju pojma o čemu je riječ. Samo takvi mogu pljuvati. Pitanje nema veze s onim tipsko-formalnim razgovorima za posao, nego s nečim što prije nije postojalo, a zove se testiranje kandidata radi provjere, prema nekim oglasima, osnovnih znanja potrebnih za obavljanje poslova sudskog savjetnika. Nažalost, ne znam kako to danas izgleda, uključenje u topic je bilo samo radi replike, u moje vrijeme pitali su samo za mjesto obavljanja vježbeničke prakse i iskustvo u samostalnom vođenju parnice te mogućnosti putovanja do sjedišta suda, dok ovo novo "testiranje" nekako upućuje na neko strčno ispitivanje, kao test.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče testiranja za sudske savjetnike, tu ne mogu puno pomoći. Ali što se tiče državnoodvjetničkih savjetnika čula sam da se za natječaj u ODO Split (sutrašnje) testiranje sastoji u pisanju jednog optužnog akta, tužbe i prijedloga za ovrhu. Sa sobom kandidati mogu nositi gotove primjere i sl. Eto možda sam nekome pomogla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija