Jump to content

obiteljsko pravo


anonimno

Preporučene objave

Budite pametniji od tog đubreta pa prvo fino u miru onako sjednite uz kavu kao sve je u redu i htjeli bi se vi dogovoriti za ubuduće oko nekih stvari jer eto baš ste se dobro poseksali pa ajde da malo popričamo bla, bla , bla... i onda sklopite neki mali ugovorćič gdje ćete podijeliti svu imovinu koju ste stekli za vrijeme braka (od dana kad ste upisani u maticu vjenčanih preciznije od dana kad ste rekli "da" i zaje... se)).

 

E, u tom ugovoru (koji je u biti ugovor za razvrgnuće imovinske mase ali tak se ne zove nego ga pravnici u teoriji tako uzimaju u operiranje) obavezno sve popišite (apsolutno svu imovinu koju ste stekli od sklapanja braka) pa neka stoji i mala kluzula da se vi možete upisati kao isključivi vl. te kuće u zk. By the way, kaj piše u zk, ko je vlasnik? Da li si je banka nešt pridržala ili ne?

 

Ovako, suvlasnici ste, pa je bolje da se to fino razvrgne a on neka leti dalje i slobodno ga izbacite iz kuće.

 

Uzmite odvjetnika.

 

:-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitanje na koji ste si dali truda odgovoriti i čovjeka nazvati "đubretom" ni jednom riječju ne nagovješćuje da bi to čovjek mogao stvarno i biti. Gospođa se želi razvesti i regulirati imovinski status. Isto tako ne navodi da želi nekog prevariti i "biti pametnija". Jednostavno traži savjet kako postupiti i za pretpostaviti je da želi fer podjelu. I zašto bi netko nekoga morao izbacivati iz kuće? Jedino se mogu složiti s vama da ljudi sjednu, popišu imovinu i dogovore se oko toga (moguće je čak i bez prethodnog sexa), sve eventualne dugove (po kreditima i slično) i da zajednički odrede, ukoliko je dogovor moguć, što kome od zajedničke imovine. Irelevantno je što je vlasništvo nad kućom upisano na nju i što ona plaća kredit za kuću. Ukoliko je ta imovina stečena za vrijeme trajanja brak zna se da je to bračna stečevina i da se dijeli na pola. Tko će kome što ostaviti i nastaviti s plaćanjem kredita, s time da se dogovore o isplati onog drugog, stvar je njihova dogovora. Sve ovisi što još zajednički posjeduju. I zato im ne trebaju krila da bi "letjeli". Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Vida!

 

Tako je, ma bravo, bravo, kako pametan odgovor, kako lijep i sadržajan...a vani je cvijeće, lete leptiri, pjevaju ptice...

 

Ma otkud si se ti izlego?

 

Normalno je da se ljudi rastaju, je'l da? Pa, da, to je ok, to je u redu, jer sklopili ste brak a sada se i razvedite i to je to i ide život dalje, šta nas briga šta smo sve uništili iza sebe jer to je iza nas, dakle sklapajmo brakove i razvodimo ih da mi pravnici imamo posla, a ako ima djece, ma neka idu majci i na teret države.

 

Ti misliš da se oni rastaju bez razloga, ovako, puhnulo im bezveze pa eto, mi sad više ne bi skupa. Tebi je normalno da se ljudi rastaju? Uuuuuuuuuu, srećo, ajde ti malo pronjuši po forumima pa se javi za godinu dvije kad narasteš a do tada fino buji paji mamici na sisu i papaj, papaj...

 

:-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Štovani Krokić!

 

Svaki komentar je suvišan. Ovo što iznosite su vaša subjektivna shvaćanja na koja imate pravo. Samo napominjem da se iz navedenog posta ne da naslutiti ništa od onog što navodite. Ja čitam forum, usput da vas podsjetim, pročitao sam i pravila foruma. Usuđujem se primijetiti da ste nešto od toga Vi zasigurno propustili. Pozdrav,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da bude još jasnije razvodim se zato što je on nemoguć, ne mari ni za mene ni za dijete i rekla sam mu da potraži strućnu pomoć jer on dobro zna da mu je potreban i rekla sam mu da či ić s njim samo kako bi spasila naš brak al on jednostavno to ne želi, inaće je jako dobar i želi svakom pomoć al jednostavno je preopterećen poslom i svime što se događa oko njega. Nikada me nije udario ali se bojim da bi to mogao ako se ne sredi, jer jeko je živčan i ja i dijete smo mu za sve krive

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija