Jump to content

Postupak kaznjavanja nakon pocinjenog prometnog prekrsaja


sejn129

Preporučene objave

Postovani,

 

Prije 2 mjeseca sam pocinio dva prometna prekrsaja istovremeno. Prekoracenje brzine od 30 km/h u naseljenom mjestu i voznja sa 0.7 promila alkohola.

 

Potpisao sam zapisnik i oduzeta mi je vozacka dozvola na 12 sati. Sutradan sam je predigao i policijskoj postaji.

Sluzbenica mi je rekla da ce mi policija poslat rijesenje i uplatnice za platiti kazne, po njenom izracunu to trebalo biti 1000kn za prekoracenje brzine i 2000 kn za 0.7 promila alkohola.

Do dana danasnjega nisam dobio nikakvo rijesenje od policije pa bih Vas molio da mi odgovorite na slijedeca pitanja,

 

1.) Da li ce mi policija poslat rijesenje i uplatnice za kazne ili su to oni proslijedili sucu za prekrsaje?

2.) Ako mi policija posalje uplatnice dali tada vrijedi pravilo ako ih platim u roku od 8 dana da ce novcana kazna biti umanjena za jednu trecinu?

3.) Dali mogu ocekivati oduzimanje vozacke dozvole i ako da na koji vremenski period?

 

Unaprijed veliko Hvala

Srdacan pozdrav

Mario

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poaštovani,

 

Veliko hvala na brzom odgovoru.

 

Želio bih da policija ne posalje slućaj sudu već bih voli platiti kaznu po PN.

 

Dali preporučavate da kontaktiram policijsku postaju koja me kaznila i zamolim ih za plačanje kazne bez suda? Pošto sam imao vec jednu kaznu za prometni prekršaj od suca za prekrsaje počonjenog u Veljači 2013.

 

Prekršaj sam napravio kako sam gore naveo u Veljači 2013 a sudac za prekršaje me kaznio tek u Rujnu 2013 godine. Novčanom kaznom od 2000 Kn i policija mi je oduzela dozvolu na 4 mjeseca. ( 1.2 promila alkohola)

 

Dali se ponavljanje prekršaja unutra 24 mjeseca računa od datuma počinjenja prekršaja ( Veljača 2013 ) ili od presude suca za prekrsaje ( Rujan 2013).

 

Ako se računa od počinjenja prekršaja ( Veljača 2013) onda nisam ponovio prekršsaj unutar 24 mjeseca ( Lipanj 2015).

 

Molim Vas na razjašnjenu dali je moje razumjevanje točno sta se tice ponavljanja prekršaja unutar 24 mjeseca.

 

Veliko hvala jos jednom,

Srdačan pozdrav

Mario

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možeš ih kontaktirat ali to mi je prvo za čuti.Mogu izdat PN u stjecaju (jedan za oba prekršaja) da ne pišu optužni prijedlog.

 

Računa se od pravomoćne presude.

 

Ako napišu PN a ne želiš kod suca onda će zabrana bit onolika koliko oni napišu.

 

Nakon 3 godine si rehabilitiran (nisi prekršajnokažnjavan) pa možeš govorit da si nekažnjavan.Ali.....

 

Ako je službenica rekla da će poslat uplatnice onda će ići PN a kazne su 1000 za alkohol i 2000 na brzinu +2+2 boda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

Hvala na odgovoru. Ako je policija poslala nalog sucu za prekrsaje koju kaznu mogu ocekivati od suca za prekrsaje posto sam ponovio prekrsaj unutar 24 mjeseca od pravomocnosti prvog prekrsaja?

Kako mislite da nisam prekrsajno kaznjavan ako sam bio kod suca za prekrsaje prilikom prvog prekrsaja?

 

Sta je po Vama bolje da mi policija posalje PN sa uplatnicama za kazne ili da posalju predmet sucu za prekrsaje?

 

Ne znam ni sam sta bi bilo bolje. Ja sam se nadao kazni od policije nedugo nakon prekrsaja pocinjenog u Lipnju i da ce time stvar biti zatvorena ali ocigledno posto jos nisam dobio nista od policije sa je slucaj proslijeden sucu za prekrsaje. U tom slucaju mislim da mi ne gine oduzimanje dozvole na 24 mjeseca.

 

Molim za Vse cijenjeno misljenje i dobronamjeran savjet.

 

Srdacan pozdrav,

Mario

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako mislite da nisam prekrsajno kaznjavan ako sam bio kod suca za prekrsaje prilikom prvog prekršaja?

 

Nakon proteka 3 god od prethodnog prekršaja.

 

 

Možda se samo nakupilo naloga u postaji+godišnji pa će PN stići uskoro doma. Vjerovatno 1000 + 2000 (+mogućih 1mj zabrane) + mogučnost plačanja 2/3 ili pisanja prigovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Hvala na odgovoru. Ako je policija poslala nalog sucu za prekrsaje koju kaznu mogu ocekivati od suca za prekrsaje posto sam ponovio prekrsaj unutar 24 mjeseca od pravomocnosti prvog prekrsaja?

Kako mislite da nisam prekrsajno kaznjavan ako sam bio kod suca za prekrsaje prilikom prvog prekrsaja?

 

Sta je po Vama bolje da mi policija posalje PN sa uplatnicama za kazne ili da posalju predmet sucu za prekrsaje?

Nalog šalje tebi a sucu šalju optužni prijedlog a ujedno tebi i obavijest da je podignut optužni prijedlog sa tvojim pravima.

 

Ako ide nalog policije a ne želiš ponovo kod suca mjera zabrane ostaje točno onakva kakvu policija napiše u nalogu (do 6 mjeseci), a ako se žališ na taj nalog ili ide optužni prijedlog možeš izvući manju zabranu.

 

Prekršajno si kažnjavan ako opet dođeš kod suca u roku 3 godine od zadnje pravomoćne presude što bi i sada mogao bit slučaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovani!Molio bih vas savjet:

uhvatila me je policija u neregistriranom autu (presretač) u krasu,kršu(to je predio Rtine,prije paškog mosta ,kamenjar) od glavne ceste 400 metri.

napisali su mi prijavu i da će poslati na kućnu adresu,tereti me se :

1.neregstrirano vozilo

2.bez osiguranja

3.bez osobnih dokumenata

cifra ,kazna 7300kn(neslužbeno doznajem.

JA IM KAŽEM ISTINU I SAMO ISTINU:"ovi auto ne vozim odjavija sam ga ove godine u prvom misecu i imam drugi auto kojim idem na posao.a zadržao sam ga .Pošto živim ispod glavne ceste a imanje (opg,ovce)imam odozgo ceste.

Auto mi je smetalo u dvorištu i odlučio sam ga spremiti u jednu prostoriju ,u zatvoreni prostor gdje imam štalu i sjenik,i taj auto ne vozim već duže vrime.

PREKRŠAJ JE ŠTO SAM PREŠAO ŽUPANIJSKU CESTU,I ONI SU ME VIDILI I DOŠLI ZA MNOM.

OSOBNE DOKUMENTE NEMAM KOD SEBE IMAM KUĆI ,DA VAM DONESEM (netreba oni mi kažu)sve što su pitali rekao sam iskreno.

NISAM KAŽNJAVAN NI U PROMETU NI DRUGAČIJE

MOLIM VAS MIŠLJENJE ŠTO ME ČEKA OD OVOGA

Lip pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija