Jump to content

Razvod braka


profi

Preporučene objave

Molim pravni savjet zanima me dali muškarac odnosno muž koji je istjeran iz kuće može podnijeti brakorazvodnu parnicu ako jedno od dvoje djece nije još napunilo godinu dana. Pitam jer moja još uvijek supruga tvrdi da po zakonu samo ona može podnijeti brakorazvodnu parnicu.

Drugo, otišao sam tj. istjeran sam oko mjesec dana, dao sam 1.000,00 kuna te me ona traži još toliko jer kao to je ona odredila za dvoje djece, te da moram platiti i zaostatke. Napominjem da još nismo ni predali zahtjev za razvod braka. Uredno posjećujem djecu, a ona mi se prijeti da mi neće dati vidjeti djecu ako joj nedam novac! Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. U pravu je vaša supruga - čl. 42. st. 2. Obiteljskog zakona.

 

2. Ovo je pomalo i komična situacija, pravno gledajući. Još ste u braku, vi ne možete inicirati razvod, a ona "ucjenjuje". Sugerirao bih vam da ovo pokušate riješiti pred CSS-om sa nekom privremenom nagodbom ili neka supruga inicira razvod, kad je očito ionako sve otišlo "k vragu".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija