Jump to content

Meštri od ovrhe


anonimno

Preporučene objave

Molio bih za preporuku par najboljih odvjetničkih ureda u Zg po pitanju ovrha (za obradu fizičkih i pravnih osoba). Bitno je iskustvo, znanje i dosadašnji rezultati. Prednost dajem mišljenju FREEFLYERA jer je svojevrsna institucija na forumu.

Zbog zadržavanja diskrecije možete mi poslati mail na mrblack2308@yahoo.com

Unaprijed zahvaljujem!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovrha nije neka mudrolija za napisati ! Ne vjerujem da su se neki odvjetnici usko specijalizirali samo na ovrhe (ako netko zna nekakvog takvog neka me ispravi).

 

U Zagrebu postoji puno odvjetnika, ureda i društva od kojih su neki više a neki manje poznati (reklama) no ta poznatost ne znači da su i kvalitetni (puno primjera upravo suprotnog).

 

Zato mislim da za takav posao, sastav prijedloga za ovrhu (ili na temelju računa ili na temelju pravomoćne odluke) možeete se obratiti bilo kome, no stvar je da li će se ta osoba dovoljno dobro angažirati u postupku naplate !

 

UPOZORENJE: ovrha u Zg sudu ima jako puno, čeka se na red za uzimanje u postupak jako dugo (osim ako odvjetnik ima nekoga pa mu se to požuri) tako da se unaprijed morate naružati strpljenjem i biti svjesni da to nebude rješeno u par mjeseci !!

 

Evo i link Hrvatske odvjetničke komore, i tamo je popis odvjetnika pa fino izaberite ! (da nebu bilo da ja tu reklamiram nekoga jel )

 

http://www.odvj-komora.hr/WebStuff/Komora.html

 

Pozdrav i sretno !

 

FF

 

PS

 

Hvala na komplimentu !!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moje pitanje također je vezano uz ovrhu :

Zanima me da li postoji zastara na ovrhu koju nije bilo moguće provesti zbog rada na crno i prepisivanja imovine na treću osobu??

Ako do ponovnog pokretanja ovrhe tuženi nešto stekne, da li je moguće ponoviti postupak uz obračun kamata ili kako već to ide?

Hvala!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zastara zavisi o glavnom potraživanju !

 

Na temelju čega bi pokrenuli ovrhu ? Na temelju računa ili pravomoćne odluke ?

 

Uvijek je moguća ponovna ovrha. Postoji takozvana "leteća ovrha" kada vi imate pravomoćno rješenje o ovrsi, no nema dužnikove imovine za ovršiti, a u međuvremenu saznate da na području drugog suda dužnik ima neku imovinu, tada, na temelju postojećeg rješenja o ovrsi kod nadležnog suda provodite samo pljenidbu, procjenu i prodaju radi naplate potraživanja.

 

FF

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trebao bi mi stvarno jedan dobar odvjetnik koji se recimo kuzi u ovrhe i praksu kao recimo FF.. Nikakav nesposobnjakovic koji bi gledao u tablicu kako bi mi naplatio i zaracunao dodatne bodove. Znaci, molim jos jednom Freeflyera da mi posalje adresu i kontaktnu osobu odvjetnickog ureda npr. gdje on/ona radi... Dovoljno razumljivo? :) Odvjetnika na komori ima kao salate, ali rijetki su pravi. ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na Vašem odgovoru!

Da li to znači da zastara nastupa 10god. nakon pokušaja ovrhe, ili 10.god. nakon što je nastala prva obveza (prva neplaćena rata alimentacije)?

Ako je ovo drugo, znači li to da zastara nastupa samo za tu godinu(dug koji je nastalo prije više od 10 god.) ili na ukupan iznos??

Našla sam se u vrtlogu pravnih propisa kojima nisam dorasla i molim Vas za pomoć!

Srdačan pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija