Jump to content

Kako izgleda zadnje ročište kod sporazumnoga raskida braka


matekalo

Preporučene objave

Žena u CZSS izjavila da curica 5 godina živi samnom od kada je otišla ( prije 6 mjeseci) i slaže se da ostane kod mene na brizi i odgoju. Isto tako izjavila da će ona živjeti u gradu udaljenome 200 km sa dečkom. Nema problema oko viđanja male kad želi. Sve stoji u zapisnjiku CZSS. Imam i sproazum koji je ona prije CZSS meni poptisala oko viđanja djeteta. Što ako se ona na zadnjem ročistu predomisli i hoće ipak dijete sebi. Koja je procedura. A bojim se da bi se to moglo desiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 3 mjeseci kasnije...

Evo dijete je sa mnom već 4 mjeseca,bivša supruga lagano krene (ako joj se nešto ne svidi što kažem) napominjati da će ona dijete uzeti sebi i da smatra da sam ja nasilan, te da se brine za dijete i odvesti će ga tamo u drugi grad gdje živi s dečkom. Nekako stalno živim pod grčem da će doći taj dan da će tražiti dijete sebi, i svjestan sam da može uvijek zatražiti izmjenu presude. Omogućavam redovito da posjećuje dijete prema sudskoj presudi svaki drugi vikend. Dijete živi u super uvjetima, sami smo nas dvoje u stanu od 100 m2, dali je realno u praksi ako sve funkcionira da sud na zahtjev mame ipak dodjeli da dijete živi s njom.. Znam da se svašta dešava, ali ako je sve OK kod mene, osim što bivša supruga i dečko imaju primanja velika ( svako po više od 10000 kn. Ja imam primanja ccca 6000 kn. Dali to igra veliku ulogu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao prvo morate prestati zivjeti u grcu jer vi ne mozete utjecati na to da li ce ona traziti izmjenu presude ili nece i pogotovo se ne bi trebali obazirati na njezine ucjene vezane za to jer ako shvati da vas je toga strah, debelo ce to iskoristavati protiv vas. Jel se sama odrekla djeteta? Jel dijete ima sve sta treba kod vas sa vasim primanjima? U slucaju da trazi izmjenu presude njezina bolja financijska situacija nece biti toliko presudna kod odluke vec misljenje CZSS-a koje sud u vecini slucajeva prihvaca.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao prvo morate prestati zivjeti u grcu jer vi ne mozete utjecati na to da li ce ona traziti izmjenu presude ili nece i pogotovo se ne bi trebali obazirati na njezine ucjene vezane za to jer ako shvati da vas je toga strah, debelo ce to iskoristavati protiv vas. Jel se sama odrekla djeteta? Jel dijete ima sve sta treba kod vas sa vasim primanjima? U slucaju da trazi izmjenu presude njezina bolja financijska situacija nece biti toliko presudna kod odluke vec misljenje CZSS-a koje sud u vecini slucajeva prihvaca.....

 

Da sama je rekla na sudu da će dijete živjeti sa mnom u mom stanu. Dijete ima apsolutno sve što treba. Nemam nikakvih kredita tako da imamo dovoljno za pristojan život ( čak nešto stavim i sa strane na štednju djetetu). Svoju sobu svoje računalo, ide u vrtić, ide na dodatne aktivnosti, ima kontakt sa rodbinom sa mamine strane koji dolaze u posjetu. Kontakte sa mamom u skladu sa presudom, a i izvan toga ako mama želi, i ako je moguće.

 

Jedino što nemam partnericu (navodno je prednost ako imaš partnericu, jer kao to je bolje za djete). Uspijevam bez problema sam a i uz pomoć obitelji sve obaveze i potrebe prema djetetu ispunajvati. Imam veliku obitelj koja živi odmah pored mene, jako smo povezani i uskaču kad god treba.

Napominjem da je dijete prvo živjelo samnom prvih mjesec dana, pa je dva mjeseca mama preuzela, ali je bila pola vremena kod mene, pola kod mame. Zatim je ponovo mama vratila meni, jer je odselila. To čak imam u slubenom zapisniku. Bojim se da ćemo je opet maltretirati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija