Jump to content

Molim pomoc i savjet


melina123

Preporučene objave

Postovanje,

da krenem iz pocetka :-( bila sam u braku sa doticnim gospodinom,rodilo se jedno dijete.Tokom bracne zajednice imali smo problema,nazalost tek u braku smo shvatili da nismo jedno za drugo zbog razlicitih pogleda na svijet,bilo je svega i svacega,uvrede,svadje itd.Moj bivsi suprug je mislio da ima puno pravo ne mene,da moze samnom upravljati kako on hoce :-( prije rodjenja dijeteta imali smo svadje oko imena dijeteta,da bi se na kraju dogovorili opet je suprug dao ime.dijetet se rodilo i sve je bilo ok par dana,onda ponovo svadje...gdje sam dobila ucjenu da cu zivjeti sa suprugom ako on da ime dijetetu po jednom od njegovih roditelja,i da se odreknem svojih roditelja.svasta je tu bilo,sami teror :-( odlucujem napustiti bracnu zajednicu ,sama sam dijete upisala u maticni ured uz pomoc radnika iz centra za soc rad.supruga su pozvali na razgovor gdje je on izjavio da dijete nije njegovo..eh tek tada nastupa ono najteze :-( samo je zakomplikovao situaciju ,sta je tim htjeo postici i danas mi nije jasno.nakon 14 mj od rodjenja dijeteta podnosi zahtjev za dnk,rado smo se odazvale,naravno rez pozitivni..tokom 15 mj nikada nije vidjeo dijete..zalosno ali istinito..e sada mene zanima imamo glavnu raspravu sta da ocekujem,svega se bojim,prijetio mi je na sudu da ce mi uzeti dijete,slao razna prijeteca pisma,nisam reagovala...optuzivao me za sve i svasta..ja trenutno ne radim,moze li mi dijete uzeti i kako da ocekujem da ce biti regulisana vidjanja sa dijetetom naravno ako sud meni ostavi dijete :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

molim pojasnite, radi li se o brakorazvodnoj parnici ili parnici za utvrđivanje da upisani otac nije otac djeteta (osporavanje očinstva)?

 

ako je brakorazvodna parnica, bitno je da se držite dostojanstveno, da se ne spuštate na niski nivo, jer će sud pri ocjeni s kojim je roditeljem pogodnije da dijete živi gledati i imovinske prilike, ali i koji je roditelj pogodniji za dobrobit djeteta, jer je to u ovom slučaju najvažnije. s obzirom da se radi o djetetu od 15 mjeseci, postoji velika vjerojatnost da će biti dodijeljeno vama na skrb, jer se radi o niskoj životnoj dobi i svakodnevnoj potrebi za majkom u životu djeteta (i općenito naši sudovi pretežno dodjeljuju djecu majkama), ali bez obzira na to, nemojte te šanse ugrožavati svađanjem na raspravi pred sucem, uvredama i sl.

 

susreti i druženja su regulirani onako kako ste dogovarali na CZSS - dva puta tjedno i pola vikenda, te pola školskih praznika obično.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E ovako ja sam bila predala zahtjev za razvod braka a u medjuvremenu i on je predao,nisam znala...,a ja sam dobila odbijenicu iz razloga sto smo mi u razlicitim gradovima,udaljeni oko 150km,u tom gradu gdje smo zivjeli tu smo se vjencali i tu je dijete rodjeno i kao tu ce se odvijati sav proces tako sam dobila napismeno..to je pokrenuto prije godinu dana...isli na pripremo rociste ,bilo zakazano glavno rociste e onda je gospodin izjavio da zeli osporiti ocinstvo...onda ponovo odgadjanje glavnog rocista jer je ubacio novo rociste za osporavanje ocinstva,onda smo i to dokazali i saada je glavna rasprava za koji dan :-( ja sam trazila da dijete moze vidjati samo uz moje prisustvo jer je malo,nikada ga nije vidjeo evo vec 15 mj :-( to su nas pitali na pripremnom rocistu jer sam ja tvrdila normalno da je dijete njegovo,da me lazno optuzuje :-( u centru za soc nismo se mogli dog jer on nije za razgovor ,samo je rekao kako sud odredi i da nece da prica o tome jer ce dijete sebi uzeti,pitali su ga kako to mislite a dijete niste nikada vidjeli i zasto ste cekali 15 mj da utvrdite da li je Vase,on je samo rekao:ja sam komunikatvina osoba mi cemo se brzo sprijateljiti,da Vam srce pukne :-( slusate a ne smijete se svadjati jer sam ja od advokata dobila savjet da samo kazem kako je bilo i da se ponasam civilizovano :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija