Jump to content

Ugovor o doživotnom - zaštita supruge


stipa

Preporučene objave

Unuk i ja sastavljamo Ugovor o doživotnom uzdržavanju. Uglavnom mi je sve jasno osim jedne stvari pa molim pomoć.

 

Želio bih zaštititi suprugu (ako me nadživi) tako da ima neometano pravo nastaviti živjeti u dosadašnjoj kući (koja mojom smrću ugovorom prelazi u unukovo vlasništvo).

 

Ni u jednoj špranci nisam našao sličan primjer pa molim kratku formulaciju koja bi zadovoljila uvjet.

 

Hvala puno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za suprugu upiši u vlasnički list (gruntovnica) pravo plodouživanja. dok jke živa ima pravo koristiti kuću kako želi. pravo plodouživanja ili uživanja se briše smrču korisnika.

 

ako je kuća bračna stečevina i supruga mora biti potpisnik ugovora i navedena u ugovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najljepše zahvaljujem na odgovoru.

 

Kuću (cijelu nekretninu) sam naslijedio od svojih roditelja, ali smo godinama radili brojne pretumbacije (sitnije nadogradnje, izgradnja garaže, dvorišne zgrade i sl.). Da li se to mora smatrati bračnom stečevinom ili se može zanemariti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija