Jump to content

Ostavinska rasprava, obavezna nazocnost?


Rogica

Preporučene objave

Postovani,

 

prije dva mjeseca mi je umro brat. Posto je bila veca razlika u godinama i ja vecinu vremena zivim u inozemstvu, a i zbog privatnih razloga, nisam imala skoro pa nikakav kontakt sa njime.

 

Saznala sam nesluzbeno da ce rasprava biti sljedeci tjedan u Zagrebu.

Posto sam saznala za taj termin kratkorocno (danas), nisam sigurna da cu stici na raspravu tj. da li cu biti u mogucnosti dobiti slobodno kod poslodavca. Ja nisam dobila nikakv poziv za raspravu. Ne treba to biti dostavljeno na kucnu adresu?

 

Jel sam ja obavezna biti na raspravi? Prvi nasljednik je jedan roditelj, tj. mama (tata je umro prije nekoliko godina). Brat nije imao ni zenu ni djece.

 

Zanima me samo da li cu morati preuzeti moguce dugove. Znam da je prije nekoliko godina brat kupio stan u Zagrebu.

 

Ako mama ne preuzme kredit za stan, postoji mogucnost da ga ja moram preuzeti? Kakav je tu tocno postupak?

 

Nakon smrti tate smo nasljedili pola kuce (svaki 1/4), dok je druga polovica mamina.

 

Ne znam da li postoji oporuka.

 

Hvala najljepsa.

 

Lp, Rogica

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Ako mama ne preuzme kredit za stan, postoji mogucnost da ga ja moram preuzeti? Kakav je tu tocno postupak

 

ako si upisana kao nasljednik trebala bi dobiti poziv (možda je došao na majčinu adrsu.

provjeri u nadležnom matičnom uredu, sudu ili sa majkom.

nisi u obvezi preuzeti kredit ako nisi nasljednik.

nasljednik nasljeđuje imovinu ostavitelja ali nasljeđuje i dugove u vrijednosti nasljeđenog djela. ko nasljedi stan ima obvezu vračat kredit (ako ga ne vračaju jamci a tada jamci od nasljednikamogu tražiti vračanje plaćenog).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko sam shvatila, ako nema oporuke nasljedjujem polovicu, jer nasljedjujem tatin dio.

 

Znaci nasljedjujem polovicu 1/4 kuce i polovicu stana tj. kredita. A sto se dogadja ako nasljednici nisu kreditno sposobni vracati taj kredit? Bitno mi je samo da nemam neke dodatne troskove, a i posto nismo bili u najboljim odnosima ne bi bilo fer da sad trazim nesto... Znaci taj stan se moze mozda iznajmiti, a razliku bi morali nadoplatiti banci.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija