Jump to content

FINA osnove za izravnu naplatu original ili otpravak


tokasi

Preporučene objave

Dobar dan,

 

imam presudu opcinskog suda koja je pravomocna i ovrsna.

 

Original presuda mi jos treba, zato sam dobio od suda presliku sa pecatom. Ima na svakoj strani preslike original pecat suda. Na pecatu pise: "Istovjetnost preslika s izvornikom potvrdjuje ovlasteni sluzbenik suda" ... i potpis sluzbenika.

 

Sad mi FINA kaze, da sa takvom osvnovom nece pokrenuti ovrhu posto nema pecat sa rijec: otpravak.

 

Sta je tim ljudima kod FINE? Sud mi kaze da se smatra da preslika kao original i da sud nema pecat sa rijec "otpravak".

 

Dali je to istina sto tvrdi FINA da sa tom preslikom nije moguce pokrenuti ovrhu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Dali je to istina sto tvrdi FINA da sa tom preslikom nije moguce pokrenuti ovrhu?

 

podneseš zahtjev za izravnu naplatu. ako fina neće postupiti po zahtjevu moraju ti dati obrazloženo rješenje. ka primiš rješenje fine ovrhu tražiš od suda.

 

zbog čega ti treba original presude ????? svrha presude je naplata potraživanja .

ako imaš kopiju možeš je priložiti ako se pozivaš na presuđenu stvar ili jedinstvenu primjenu zakona i prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zbog čega ti treba original presude ????? svrha presude je naplata potraživanja .

 

Trebat ce mi original za ovrhu na nekretnine. Koliko znam sud radi ovrhe na nekretnine trazi original a FINA nece vratiti original.

 

Koliko mi je odvjetnik rekao, trebam i prvo preko FINE da pokusam ovrhu. To je valjda po zakonu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Koliko mi je odvjetnik rekao, trebam i prvo preko FINE da pokusam ovrhu. To je valjda po zakonu.

 

ovrhovoditelj može birati sredstva ovrhe. ako idete ovrhom na račune ovršenika i naplatite potraživanje nemožete izvršiti naplatu i na nekretninama . to bi bila dupla naplata duga što nije dozvoljeno zakonom

birajte način na koji je moguće brzo namirenje potraživanja.

ovrha po računimaje brža je ako ovršenik ima račune na kom ima novca.

ovrha na nekretninama je dugotrajnija i ima dodatnih izdataka.

ovrha na plaći je kao i ovrha po računima. dali ovršenik radi? i naravno prima plaću.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
FINA je odbila rjesenje posto fali rijec "otpravak". Mogu biti sto original pecata na presudi. Ako nije izvornik ili fali rijec otpravak FINA odbija zahtjev.

 

nije mi jasno šta si zapeo sa tim da ti uvaže kopiju.

daj im original presudu. ako ovršenik ima novca na računu (ili računima ) ovrha će biti provedena. čekaš da ovršenik isprazni račune (ako ih ima)?

ovrhu možeš providiti sami jednom. odluči se. po računima, naimovinu ili na plaću.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija