Jump to content

Prezime djeteta - da li dvojno prezime olakšava situaciju majkama u vanbr. zajednici


Prav(n)apitanja

Preporučene objave

Poštovani, zanimaju me sljedeće stvari ukoliko biste bili ljubazni da mi odgovorite. Imam djecu u izvanbračnoj zajednici i djeca nose očevo prezime. Zanima me ukoliko dodam svojoj djeci i svoje prezime da li me očekuje manje problema oko utvrđivanja mojeg statusa npr. kod upisa u vrtić, školu, prelazak granice itd.

Hvala unaprijed. LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko dodam svojoj djeci i svoje prezime da li me očekuje manje problema oko utvrđivanja mojeg statusa npr. kod upisa u vrtić, školu, prelazak granice itd.
Ne vidim kako bi dvostruko prezime mogo utjecati na pravne okolnosti vezane uz djecu. Dijete sigurno neće "lakše" prelaziti granicu ili se "lakše" upisati u vrtić samo zato jer ima dvostruko prezime.

 

Usput, prema novom Zakonu o putnim ispravama za dijete više nije potrebno predočiti izjave roditelja, skrbnika itd. ovjerene kod javnog bilježnika tako da problemi i zapreke oko prelaska granice (više) ne postoje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija