Jump to content

Upis vlasništva na ime umrle osobe u postupku povezivanja z.k. i kpu


đejđejlo

Preporučene objave

Trebamo pokrenuti postupak povezivanja zemljišne knjige i knjige položenih ugovora za našu zgradu. Za dva stana u kpu, kao vlasnici su navedene osobe koje su umrle. Nasljednici jednog pokojnika (vlasnika) nisu završili ostavinsku raspravu jer se osporavao sadržaj oporuke iza pokojnika, a za druge nasljednike ne znamo iz kojeg razloga nije okončana ostavinska rasprava i proveden upis novih vlasnika, vjerojatno su slični razlozi.

 

Moje je pitanje, dakle, kako se vrši postupak povezivanja u takvim situacijama? Nije mi logično, naime, da u našem prijedlogu za povezivanje kao vlasnike tih stanova navodimo umrle osobe pa molim pojašnjenje.

 

Da li se doista navode umrle osobe pa se naknadno izvrši ispravak ili se ti stanovi isključuju iz postupka povezivanja pa kada se izvrši prijenos vlasništva na nasljednike okončanjem ostavinskih rasprava, onda se za njih izvrši povezivanje?

 

Hvala unaprijed. :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Da li se doista navode umrle osobe pa se naknadno izvrši ispravak ili se ti stanovi isključuju iz postupka povezivanja pa kada se izvrši prijenos vlasništva na nasljednike okončanjem ostavinskih rasprava, onda se za njih izvrši povezivanje?

 

Hvala unaprijed. :)

 

po Zakonu o vlasništvu povezivanje knjiga i knjiga položenih ugovora odrađuju upravitelji zgrada. obrati se upravitelju zgrade

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

po Zakonu o vlasništvu povezivanje knjiga i knjiga položenih ugovora odrađuju upravitelji zgrada. obrati se upravitelju zgrade

 

Hvala na odgovoru, upoznata sam s time, ali problem je, prije svega što imamo upravitelja kojem se očito ne žuri s tim postupkom, budući je rok za pokretanje postupka do kraja ove godine (31.12.2015.), a postupak može pokrenuti i bilo tko od suvlasnika pa se, eto, interesiram. Nažalost, imamo i skromnu pričuvu pa pokušavam vidjeti da li prethodne radnje prikupljanja dokumentacije i sl., koje će za Upravitelja obaviti neki odvjetnički ured i naplatiti upravo iz pričuve, mogu obaviti ja, kao povjerenik zgrade.

 

Vezano za taj rok 31.12. 2015. imam pitanje, budući nisu propisane nikakve sankcije, zbog nepokretanja postupka povezivanja, znači li to da će se isti moći pokretati i nakon tog roka? Čini mi se da je taj rok isključivo instruktivan i da će se povezivanje moći provoditi i nakon isteka tog roka, ali možda ne dijelite takvo mišljenje?

 

U svakom slučaju, i dalje stoji moje pitanje, što s tim umrlim osobama, pa ukoliko netko ima takva iskustva, bila bih zahvalna na uključenju u raspravu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija