Jump to content

Tužba povua, no dalje me traže za plaćanje parničnog postupka??


gsfc

Preporučene objave

Prekršaj za krivo parkriranje sam uspio obraniti na Prekršajnom sudu u ZG uz presudu da sam dobio samo opomenu bez ikakve kazne. Međutim, za dolazak pauka nisam platio ništa. Poslije su zato Hanžekovići podigli tužbu protiv mene i uspijeli su naplatiti kaznu ovrhu. Ali za nagradu i sudsku pristojbu za Hanzekovića sam na sudu poslao prigovor. Tužba je u međuvremenu povučena, ali dobio sam novo rješenje od suda gdje je naloženo da trebam platiti parnični postupak u iznosu do 725kn (500n nagrade, 100 kn sudske pristojba i još PDV sve za Hanžekoviće). Zašto je to tako a tužba je povučena?! Zna li tko kako i zašto?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da sam dobio samo opomenu bez ikakve kazne.

 

Poslije su zato Hanžekovići podigli tužbu protiv mene i uspijeli su naplatiti kaznu ovrhu. Ali

Što znači da si proglašen krivim alinije bilo novčane kazne.

 

Da nije ovrha zbog neplaćanja pauka a bio si ga dužan platit jer si na sudu proglašen krivim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije bilo novčane kazne, jer sam objasnio situaciju, a to nije isto kao da sam kriv s novčanom kaznom.

Ovrha je stigla prije donešene presude no tu sam ovrhu sam uspio prigovoriti te je ovrha odgođena.

Tek sam na sudu podmirio ovrhu međutim Hanžekovići su povukli tužbu, ali traže podmirenje parničnog postupka u iznosu od 725kn. To ne ide skupa?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije bilo novčane kazne, jer sam objasnio situaciju, a to nije isto kao da sam kriv s novčanom kaznom.
Ili je optuženi kriv i kažnjava se sa tom i tom mjerom/laznom ili se predmet odbacuje jer nije kriv.U ovom slučaju krivnja postoji a kazna nije relevantna za plaćanje pauka nego krivica ili nedužnost.

 

"1) Opomena je prekršajnopravna sankcija koja se kao mjera upozorenja može primijeniti prema počinitelju prekršaja za koji je propisana kao jedina kazna novčana kazna do 5.000,00 kuna ako se prema postupanju počinitelja, njegovoj krivnji i prouzročenoj posljedici radi o očito lakom obliku tog prekršaja i kad se s obzirom na sve okolnosti koje se tiču počinitelja ili posebno njegova odnosa prema oštećeniku i naknadi štete prouzročene prekršajem steknu uvjeti za postignuće svrhe mjere upozorenja bez kažnjavanja."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija