Jump to content

savjet...


matejaa

Preporučene objave

Pozdrav!

eto mene opet :) Suprug mi je pravomocno osuden 2011.god..no tek je 17.7 ove god, otisao odsuziti kaznu jer su nam ove god odbili zalbu s vrhovnoga suda.znaci jos to nije sve bilo skroz gotovo do sada,u meduvremenu smo dobili dvoje djece :2012. i 2015 god.sad moje pitanje: dali sad po tom nekom novom zakonu ima pravo nekakvu molbu za smanjenje kazne po djetetu. on je cuo da ima pravo,da se to salje na ustavni sud,a ja neznam po kojim clancima,ni kako da ja to napisem.to mu je jos u zagrebu dok je bio rekao nekakav u zatvoru da se cudi kako mu na djecu nisu manju kaznu dali ili smanjili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko činjenica rođenja dva djeteta nije dosada bila vrednovana kroz kazneni postupak kao olakotna okolnost, može podnijeti prvostupanjskom sudu koji ga je osudio zahtjev za obnovom kaznenog postupka temeljem odredbe čl. 498. st. 1. t. 4. ZKP-a.

 

U zahtjevu istaknuti navedene činjenice te priložiti izvadak iz Matice rođenih za djecu u prilog dokazivanju navedenih tvrdnji. Prvostupanjski sud će zahtjev prihvatiti i smanjiti već izrečenu kaznu.

 

Kao što je već spomenuto, USRH s ovim nema veze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko činjenica rođenja dva djeteta nije dosada bila vrednovana kroz kazneni postupak kao olakotna okolnost, može podnijeti prvostupanjskom sudu koji ga je osudio zahtjev za obnovom kaznenog postupka temeljem odredbe čl. 498. st. 1. t. 4. ZKP-a.

 

U zahtjevu istaknuti navedene činjenice te priložiti izvadak iz Matice rođenih za djecu u prilog dokazivanju navedenih tvrdnji. Prvostupanjski sud će zahtjev prihvatiti i smanjiti već izrečenu kaznu.

 

Kao što je već spomenuto, USRH s ovim nema veze.

 

Ma ja sam krivo cula muza...reko mi je sada da to saljem na sud koji ga je i osudio,sa rodnim listovima i time...a dajte mi recite ima li tu kakve sanse za smanjenjem kazne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija