Jump to content

Pomoc-hitno!!


here2rule

Preporučene objave

Dal to znaci da mi prijeti kazna izdrzavanja zatvora ili je to prije uvjetna kazna?

 

Ako se radi o prvom kaznenom djelu, ići će uvjetna osuda (ili rad za opće dobro). Nećete u zatvor, ali ćete biti dužni naknaditi pronevjereni iznos.

 

Potvrda mi ne treba sada ali pitam za slucaj ako mi bude potrebna?

 

Jednom kada bude podignuta i potvrđena optužnica, sve do pravomoćnog okončanja postupka nećete moći dobiti "čistu" Potvrdu da se protiv vas ne vodi kazneni postupak.

 

Kako sa firmom imam sporazumni koja je praksa dorha u ovom slucaju?

 

Irelevantan je način raskida radnog odnosa, ali će itekako značiti ukoliko ste vratili cijeli ili barem dio pronevjerenog iznosa.

 

Savjet - vratite (ako dosad već niste) barem dio pronevjerenog iznosa, na prvom ispitivanju dogovorite se s državnim odvjetnikom da ćete priznati djelo, a oni zauzvrat da traže izadavanje kaznenog naloga s uvjetnom osudom. Na nalog nećete prigovarati, DORH se neće žaliti, ne idete na sud, troškovi su vam minimalni i što je najbitnije - sve će završiti u najkraćem mogućem roku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na informacijama.

Zanima me jos koliko ce trebati da mi se izbrise iz KE djelo i dal cu snositi jos kakve posljedice i dal je moguce da ne ulazi u KE.

Htjela sam napomenuti da za pronovjeru nema nikakvih dokaza vec samo moje priznanje na obavijesnom u policiji gdje nikakav zapisnik nisam potpisala.

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U slučaju osuđujuće osude, ista svakako ulazi u Kaznenu evidenciju koju vodi Ministarstvo pravosuđa, a rehabilitacija bi vam nastupila protekom roka od 3 godine računajući od isteka roka provjeravanja kod uvjetne osude (a koji teče od pravomoćnosti presude).

 

"Priznanje" na obavijesnom razgovoru kod policije nije dokaz niti se može koristiti u tom smislu.

 

U slučaju osuđujuće presude, svakako će vas se obvezati vratiti pronevjereni iznos u određenom roku, ukoliko to ne učinite postoji mogućnost opoziva uvjetne osude.

 

Ako jeste počinili to djelo, onda vam je najbolja opcija priznanje i dogovor oko povrata pronevjerenog iznosa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija