Jump to content

Ozljeda i odšteta na radu


pal

Preporučene objave

S naslova da sam doživio ozljedu na radu postavljam dva pitanja dvije godine ne mogu podnijeti tužbu protiv poslodavca jel mi nije izvršena procjena tjelesne sposobnosti od strane HZMO-a

 

1. Po pokretanju tužbe da li se zakonske zatezne sudske kamate računaju od trenutka nastajanja ozljede ili od dana podnošenja tužbe.?

2. s naslova ovrha: Da li se odšteta od ozlede može isplatiti na zaštićeni račun. ako se isplati na normalan blokirani račun meni ništa ne ostaje...to drugim riječima govori da su mi odrezali ruku za kamatare i da izađem iz blokade računa treba bi dati odrezati i drugu ruku

 

Hvala svima koji se uključe u raspravu i poluče dobar pravni savjet!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S naslova da sam doživio ozljedu na radu postavljam dva pitanja dvije godine ne mogu podnijeti tužbu protiv poslodavca jel mi nije izvršena procjena tjelesne sposobnosti od strane HZMO-a

 

1. Po pokretanju tužbe da li se zakonske zatezne sudske kamate računaju od trenutka nastajanja ozljede ili od dana podnošenja tužbe.?

2. s naslova ovrha: Da li se odšteta od ozlede može isplatiti na zaštićeni račun. ako se isplati na normalan blokirani račun meni ništa ne ostaje...to drugim riječima govori da su mi odrezali ruku za kamatare i da izađem iz blokade računa treba bi dati odrezati i drugu ruku

 

Hvala svima koji se uključe u raspravu i poluče dobar pravni savjet!

pozdrav,ja sam dosta toga već prosao sa ozljedom na radu.prvo nista sam postići nećeš,znači nađi si odvjetnika stručnog za te stvari.nisi naveo dal ti je priznata ozljeda od strane hzzo,sam mozes podnijeti zahtjev za vjestacenje o tj.oštećenju. ali sve ovisi o težini i vrsti ozljede. moj savjet , bez odvjetnika nista neces moći.puno sreće ja već treću godinu obilazim od vrata do vrata,ali većina ih je zatvorena-DOK SI ZDRAV I RADIS SVIMA SI OK,ALI KADA TREBAS OSTVARIT NEKA ZAKONSKA PRAVA IZ RADNOG ODNOSA ,HZZO,HZMO ITD. TADA UDARIS U DEBELI ZID.POZDRAV I SRETNO.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma svaka čast rođo ali mi nisi odgovorio na moja postavljena pitanja. S naslova da sam sav polomljen od glave do pete svaki dan me oblijeće veliki broj odvjetnika i sad neznam kome bi povjerio povjerenje. Odvjetnici su školovani kriminalci i zato smatram da ih trebam uzeti 2 ili tri za istu cijenu koji se pokaže dobrim toga uzmem a ostale otpirim, sad trebam odgovor koji mene zanima a sadržan je gore u prvom javljanju. Priznatu ozljedu imam i sve imam samo me zanimaju odgovori na postavljena pitanja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam još podnio tužbu unaprijed pripremam tužbu protiv poslodavca koja će nastupiti tek po dobivanju centra za vještačenje o % tjelesnog oštećenja. Bez toga papira ne mogu dići tužbu protiv poslodavca za teško ozljeđivanje na radnom mjestu. i sada slijede pitanja:

 

Da li kamata kreće po datumu ozljede ili po datumu dana predavanja tužbe viš da ne mogu dići tužbu.

2. da li iznos se može uplatiti na zaštićeni račun i da li je zakonom zaštićen ako poslodavac uplati recimo milijun kuna. kužiš šta želim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači, radit će se o primarno neimovinskoj šteti, na koju kamata teče od dana podnošenja odštetnog zahtjeva štetniku, a najkasnije od dana podnošenja tužbe. Na troškove liječenja, s druge strane, kamate teku od dana izdavanja računa za iste. Tuđa pomoć i njega se u pravilu (kamate) presuđuju od dana donošenja presude.

 

Naknada se, po mom mišljenju, može uplatiti na zaštićeni račun i cijela je izuzeta iz ovrhe (kako je i ranije citirano). No, nemojte letjeti u oblacima sa milijunskim iznosima, jer nismo u SAD-u.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija