Jump to content

Izvanredni raskid ugovora o najmu prostora


tigerin

Preporučene objave

Postovani,

 

molim pravnu pomoc i savjet u vezi slijedece situacije;

sklopljen je ugovor na neodredjeno vrijeme o najmu prostora prije 14 mjeseci i do sada su prava i obaveze izvrsavane uredno bez prituzbi sa ijedne strane.

No, poduzece koje je u najmu je otkazalo najmodavcu najam i zeli se iseliti u roku 10 dana, racunajuci na sporazumni raskid ugovora u kojem stoji da je otkazni rok 30 dana, osim u slucaju krsenja odredbi (zloupotreba prostora, nepodmirivanje troskova i sl) od strane najmodavca, gdje isti ima pravo momentalno raskinuti ugovor.

Dakle, obzirom da su kod najmodavca 2 pologa, ukoliko se najmoprimac iz prostora iseli prije isteka probnog roka, da li je protuzakonita naplata najmodavca iz preostalog pologa, ili je iznos duzan vratiti u cijelosti?

 

Zahvaljujem unaprijed,

lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, obzirom da su kod najmodavca 2 pologa, ukoliko se najmoprimac iz prostora iseli prije isteka probnog roka, da li je protuzakonita naplata najmodavca iz preostalog pologa, ili je iznos duzan vratiti u cijelosti?

Mislite vjerojatno reći da je visina pologa u iznosu dvije mjesečne najamnine i otkazni rok?

 

Jesu li vam službeno otkazali? Pisanim putem s potvrdom primitka?

 

Od trenutka kada vam otkažu, teče otkazni rok 30 dana. Ako za taj dio ne plate najam, to si obračunate iz pologa. Isto tako , zajednički očitate struju, vodu , plin, i provjerite račune za komunalnu naknadu i odvoz smeća. Sve dugove ili oni plate prije povrata kapare, ili si to naplatite iz pologa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Pozdrav,

 

Imam jednog cimera u vlastotom stanu koji je dobio obavijest o otkazu, tj iseljenju iz mog stana do 01.03. Dakle kaj se financija tice sve je uredno izvrsavao no radi se o tome da me u stanu nije bilo dva mjeseca I da me docekao poluunisten stan. Kada sam mu rekla za otkazni rok rekao je da ce iseliti tek do 01.04.tog sto meni nikako ne odgovara. Zelim sa njim potpisat otkaz no to nece ici jer je on postao jako bezobrazan I bahat. Zanima me kako ja poreznoj mogu dostaviti izvanredni otkaz, tj. da li ga on mora I potpisati ili je dovoljno da ga ja odjavim I njemu urucim primjerak istog?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija