Jump to content

Imam li pravo na novčanu naknadu hzz???


missLilly

Preporučene objave

Zamolila bih Vas da mi pomognete ili date neki savjet pošto se apsolutno ne razumijem u ovu temu.

 

Od 16.04-30. 09. 2015. radila sam kao sezonski radnik, odnosno kao čistačica u kampu.

Budući da sam isti posao obavljala i prethodne godine skupila sam dovoljno mjeseci potrebnih za ostvarivanje prava na novčanu naknadu.

Tjedan dana nakon završenog radnog odnosa išla sam u HZZ prijaviti se, no na šalteru su mi rekli da su mi potrebni papiri (ugovor o radu,prekid ugovora, platne liste...) te da se dođem prijaviti s tim papirima.

Budući da moj poslodavac isplaćuje plaće 15.10. Navedena dokumentacija nije bila još spremna i nisam je mogla podići.

U međuvremenu 9.10. dobila sam poziv da dođem na zamjenu u jednu osnovnu školu. Radilo se samo o jednom danu.

Prije nego što sam pristala zvala sam HZZ i pitala hoće li mi to ikako narušiti novčanu naknadu koju trebam dobiti.

Djelatnica je uzela moje podatke , provjerila i rekla mi da to ne bi trebalo utjecati i da donesem potrebnu dokumentaciju kad završim tu zamjenu.

Prošli tjedan i dalje nisam imala potrebnu dokumentaciju budući da su radnice u računovodstvu bile na nekom seminaru i opet sam prošla do HZZ i pokušala se prijaviti, no opet su mi rekli da dođem sa svim potrebnim papirima.

U utorak 20.10 dobila sam sve papire, međutim

opet sam dobila poziv da mijenjam učiteljicu razredne nastave 21.10-28.10. (puno radno vrijeme)

Pristala sam računajući da mi to ne može utjecati na naknadu.

danas, 23.10. opet sam prošla do HZZ-a jer mi je usput i donijela sam sve potrebne papire. Da bi mi djelatnica na šalteru rekla kako sam se dobro zeznula što sam počela raditi bez da se prijavim na biro jer sad neću imati naknadu 70% od zadnje tri plaće već minimalnu.

Ja sam rekla da mi nisu bili gotovi papiri i da sam već dolazila prijaviti se ali da nisam mogla bez tih papira. Rekla sam i da sam telefonski zvala prije nego što sam pristala mijenjati učitelja 1 dan i da su mi preko telefona rekli da to neće utjecati.

Onda me ona poslala pravniku koji nije baš imao razumijevanja za moje jadikovke, imam osjećaj da me želio samo zbrzati.

Rekao mi je da trebam završiti radni odnos u kojem sam sada ( jer još mijenjam u školi 21.10-28.10) i da ako se dođem prijaviti do 29.10 imat ću novčanu naknadu.

Sad više ništa ne razumijem.

Hoću li imati tih 70% od zadnje tri plaće ili ću imati minimalnu naknadu?

Krenula sam pretraživati po forumu, ali mozak mi ne radi uopće. Baš sam se razočarala i rastužila.

Nikad ne bih pristala mijenjati na 1 dan ili na tjedan dana da sam znala da ću zbog toga izgubiti tu naknadu.

Mogu li se ikome žaliti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

missLilly,

jedino kaj ja sad mogu je pohvaliti Vas. Rijetko se sreće takva ustrajnost i želja za radom pa makar se radilo i o JEDNOM JEDINOM RADNOM danu. T želju da radite i ustrajnost sigurno će netko mjerodavan nagraditi.

Na žalost ja Vam ne znam odgovoriti na Vaše pitanje : hoćete li vi ili nećete dobiti svojih 70%. Da "sam ja učiteljica" dal bi Vam 300%.

Budite i dalje ustrajni. Smirite se i pronaći ćete rješenja. :pljesce:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na podršci :)

Malo sam se sada smirila. Pisala sam ovo pitanje pola sata nakon razgovora s tim pravnikom i baš sam bila izvan sebe.

Magistrirala sam povijest prije 5 godina i ne mogu naći posao u svojoj struci. Prošle godine sam nekoliko puta zvana na zamjenu i prihvatim uvijek, neovisno o koliko dana je riječ i o kojem predmetu.

Nažalost, još uvijek nisam predavala povijest nego razrednu nastavu ali smatram da svako iskustvo u školi dobro dođe da steknem malo taj osjećaj kako je biti učitelj i kako doprijeti do djece.

 

Hvala još jednom ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija