Jump to content

obavjesni razgovor u PP


dmarani1

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Danas u 17 i 15 min. došla policajka i uručila mi poziv za sutra. 24.10. 2015. u 17 i 30, poziv se odnosina 172.st.2., almentacija koju traži bivša od mene, nije mi jasno kakve policija ima veze sa time kad je taj predmet na sudu i od kad to policija radi subotom u 17 i 30, jel sam ja to nekom otkinuo glavu pa me treba za vikend ispitvati

da li je to po vama znalcima zakona ispravno?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na obavijesni razgovor (ako je to što se dobili poziv za isti), niste se dužni odazvati, osim u slučaju da se pozivate u svojstvu osumnjičenika i stoji u pozivu upozorenje o mogućnosti prisilnog dovođenja u slučaju neodazivanja.

 

Ako se i odazovete, niste dužni davati nikakve informacije i moraju vas pustiti čim to izjavite.

 

Termin je zbilja neobičan, i ne znam je li to praksa dotične postaje ili nešto drugo posrijedi. Razmislite si o odazivu, ništa loše se ne može dogoditi, a uvijek stoji opcija da šutite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas u 17 i 15 min. došla policajka i uručila mi poziv za sutra. 24.10. 2015. u 17 i 30, poziv se odnosina 172.st.2., almentacija koju traži bivša od mene, nije mi jasno kakve policija ima veze sa time kad je taj predmet na sudu i od kad to policija radi subotom u 17 i 30, jel sam ja to nekom otkinuo glavu pa me treba za vikend ispitvati

da li je to po vama znalcima zakona ispravno?

 

Nemoj se odazvati pozivu.

 

Vrlo vjerojatno se radi o tome da te namjeravaju preko vikenda strpati u pritvor, da bi te tako 'smekšali' sa par dana pritvora prije nego dođeš pred suca.

Tko će ta ispitivati u subotu iza 17.30 ? Ima li u toj postaji uopće netko da dežura u to vrijeme?

Bit će da je to zgodno vrijeme da dođeš, jer se subotom u noć znade skupiti i drugih koji se voze u pritvor.

 

Možda sam ja u krivu, ali moj savjet bi bio da se u subotu ne odazoveš, da ovaj vikend izbjegavaš biti kod kuće i po noći ne otvaraš nikome, i da se u ponedjeljak dođeš informirati u policiju što se od tebe traži - i svakako povedi sa sobom nekog prijatelja ili rođaka, da svi odmah doznaju ako te tada privedu.

 

Pročitaj si ovo:

 

Diskriminacija očeva u postupku razvoda

 

I ovo:

Mit i istina o obiteljskom nasilju

 

Tek tako da znadeš što se događa.

 

 

Što je to s tom alimentacijom?

Nisi plaćao?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i od kad to policija radi subotom u 17 i 30,
Oduvijek.I temeljnja,i kontakt policajci i krim policija.

 

 

Vrlo vjerojatno se radi o tome da te namjeravaju preko vikenda strpati u pritvor, da bi te tako 'smekšali' sa par dana pritvora prije nego dođeš pred suca.

:-D A razlog pritvora je?Da ga treba sudac dao bi nalog za privođenje.

Tko će ta ispitivati u subotu iza 17.30 ? Ima li u toj postaji uopće netko da dežura u to vrijeme?

Nema,zaključaju u petak u 16 sati i ponovo dolaze u ponedjeljak u 08 sati.

 

Najbolje će bit na Badnjak kad će zaključat i neće ih bit od 24. od 16 pa do 28 do 08.Svi mogu krast i vozit brzo i pijani.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...

 

Sivko me pretekao, pa sam mislio pitati šališ li se ili...?

 

 

... nije mi jasno kakve policija ima veze sa time kad je taj predmet na sudu...

 

Na kojem sudu i koji predmet?

 

 

... da li je to po vama znalcima zakona ispravno?...

 

Pozivanje je ispravno - nema ograničenja po danu, nego samo po satu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oduvijek.I temeljnja,i kontakt policajci i krim policija.

Nema,zaključaju u petak u 16 sati i ponovo dolaze u ponedjeljak u 08 sati.

 

Ne znam gdje vi dečki radite, ali u brojnim manjim postajama sada više nema nikoga tko radi izvan nekog radnog vremena. Evo , ja živim u gradiću u blizini ZG kojem gravitira 20000 ljudi, i izvan radnog vremena, popodne, u pravilu nema nikoga tamo. Svi u ophodnje, nova politika ...

Tako da to pitanje ima li tamo u toj postaji nekoga u subotu u 17.30 i nije baš bez veze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sivko me pretekao, pa sam mislio pitati šališ li se ili...?

 

Sve češće očevi koji dođu na obavjesni u popodnevnim satima prenoće u buksi. Zasad uglavnom po raznim optužbama za 'obiteljsko nasilje (osnovanim ili lažnim) , ali praksa privođenja za bilo što se širi.

Neplaćanje alimentacije ? Hmmm....

 

U svakom slučaju, moj savjet njemu je da dođe u ponedjeljak ujutro.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam gdje vi dečki radite, ali u brojnim manjim postajama sada više nema nikoga tko radi izvan nekog radnog vremena. Evo , ja živim u gradiću u blizini ZG kojem gravitira 20000 ljudi, i izvan radnog vremena, popodne, u pravilu nema nikoga tamo. Svi u ophodnje, nova politika ...

Tako da to pitanje ima li tamo u toj postaji nekoga u subotu u 17.30 i nije baš bez veze.

Rade a i radili su.Pilot projekt zaključavanja postaja je "riknuo" sredinom prošle godine ali i dok je radio ekipa krim policije je radila non-stop ili bar do 22 sata a i sada tako rade (neki) jer se osoba može pozivat od 6-22 sata.To što ti nikoga ne vidiš ne znači da nema.Odlaze načelnik i pomoćnici zajedno sa upravnim dijelom a ostalih ima.
Sve češće očevi koji dođu na obavjesni u popodnevnim satima prenoće u buksi. Zasad uglavnom po raznim optužbama za 'obiteljsko nasilje (osnovanim ili lažnim) , ali praksa privođenja za bilo što se širi.

Neplaćanje alimentacije ? Hmmm....

 

U svakom slučaju, moj savjet njemu je da dođe u ponedjeljak ujutro.

Po članku zakona koji je naveden nema obiteljskog nasilja (osnovanog ili lažnog).Pozvan je na razgovor pa

 

(3) Osoba koja je uredno pozvana zbog davanja obavijesti, a nije se odazvala pozivu, može se privesti samo ako je u pozivu na to bila upozorena ili iz okolnosti očito proizlazi da odbija primitak poziva.

 

(4) Osoba koja se odazvala pozivu ili je bila prisilno privedena, a odbije dati obavijest, ne smije se ponovno pozivati zbog istog razloga.

 

ode tamo i šuti a nakon 6 sati ili ga puštaju ili uhićuju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam gdje vi dečki radite, ali u brojnim manjim postajama sada više nema nikoga tko radi izvan nekog radnog vremena. Evo , ja živim u gradiću u blizini ZG kojem gravitira 20000 ljudi, i izvan radnog vremena, popodne, u pravilu nema nikoga tamo. Svi u ophodnje, nova politika ...

Tako da to pitanje ima li tamo u toj postaji nekoga u subotu u 17.30 i nije baš bez veze.

 

Ovo se radilo o pilot-projektu policijskih postaja 3. kategorije koji je neslavno (i sasvim razumljivo i očekivano) propao, tako da sada nema toga. A i onda je bilo ako su pozivali i radili nešto u prostorijama postaje.

 

 

Sve češće očevi koji dođu na obavjesni u popodnevnim satima prenoće u buksi. Zasad uglavnom po raznim optužbama za 'obiteljsko nasilje (osnovanim ili lažnim) , ali praksa privođenja za bilo što se širi.

Neplaćanje alimentacije ? Hmmm....

 

Za ovo kazneno djelo se ne uhićuje i ne prepraćuje, a ovi koji prenoće su predmet prekršajnog postupka (što bi pisalo na pozivu). I nije baš „sve češće“, nego je broj konstantno velik.

 

Zato sam i pitao kakav postupak već imaju u tijeku kako bi mogli zaključiti o čemu se tu radi.

 

 

... U svakom slučaju, moj savjet njemu je da dođe u ponedjeljak ujutro.

 

Opet, radi ovoga neće ići direktno na sud, a do ponedjeljka ga se ne može držati (niti prekršajno niti kazneno).

 

U slučaju sumnje, može se i nazvati postaju i provjeriti. Ako je poziv za 17,30 sati, ta smjena najvjerojatnije radi od 15,00, tako da se od tog vremena može nazvati, dobiti tog policajca/policajku i provjeriti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rade a i radili su.Pilot projekt zaključavanja postaja je "riknuo" sredinom prošle godine ali i dok je radio ekipa krim policije je radila non-stop ili bar do 22 sata a i sada tako rade (neki) jer se osoba može pozivat od 6-22 sata.To što ti nikoga ne vidiš ne znači da nema.Odlaze načelnik i pomoćnici zajedno sa upravnim dijelom a ostalih ima.

Moram priznati da te detalje ne znam, samo viđam načelnika i zamjenika i dalje popodne, a u postaji popodne nema muvinga. I da - svakom bistrom je jasno da takva javna služba 'po potrebi' prilagođava 'radnu dinamiku'.

 

Po članku zakona koji je naveden nema obiteljskog nasilja (osnovanog ili lažnog).Pozvan je na razgovor pa

 

Pa sad ... postavljatelj teme i sam konstatira da nema ideju zašto bi ga netko zbog toga zvao na obavjesni kad se spor već uredno vodi na sudu... što to on ima za reći u subotu uvečer na policiji što ne može na slijedećem ročištu ?

 

 

ode tamo i šuti a nakon 6 sati ili ga puštaju ili uhićuju.

 

Znade li on svoja prava?

I koji je to gušt da dođe navečer, a puste ga možda iza ponoći? Ili pred jutro?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija