Jump to content

Ovrha alimentacije


Dunja Stipić

Preporučene objave

Poštovani, bivši suprug je dužan za alimentaciju 14.000,00 kuna. U razgovoru sa odvjetnikom rečeno mi je da postoje dvije vrste ovrhe: ovrha koja se šalje na FINU i ovrha na plaću koja se šalje poslodavcu. Odvjetnik mi je rekao da ovrha na plaću može ići samo onda kad poslodavac ne isplaćuje plaću preko računa, što znači da se ovrha može poslati samo na finu koja pak raspolaže sa ostatkom plaće a s obzirom da je mala dio koji ostaje je zaštićen. Konkretno, bivši muž ima plaću oko 3.900,00.Poslodavac pri obračunu oduzme iznos za kredit koji nije plaćao(administrativna zabrana) 1300 kn, dobrovoljnom izjavom bivšeg supruga se uplaćuje tekuća alimentacija direktno na moj račun što iznosi 1200 kn, i ostatak od 1400 kn bivši suprug dobije na zaštićeni račun koji mu fina ni ne smije dirati. Da li je zaista tako da se ovrha može slati samo Fini ili se ipak može poslati poslodavcu na plaću? Da budem preciznija, da li postoji način da se izbaci banka, dok se ne naplati dug alimentacije(koja bi trebala imati prednost)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija