Jump to content

Osiguranje potraživanja radnika - vlasnik i direktor


crnee

Preporučene objave

Dragi forumaši,

 

 

Vlasnik sam j.d.O.o.-a u kojem sam zaposlen kao direktor i jedini zaposlenik.

 

 

Dobio sam rješenje o blokadi računa zbog neisplate plaće prema Zakonu o osiguranju potraživanja radnika u slučaju stečaja poslodavca

 

 

No u članku 4e istog zakona stoji kako ta prava ne ostvaruje radnik koji je ujedno i jedini član pravne osobe poslodavca.

 

 

U Vodiču kroz postupak osiguranja radničkih potraživanja izdanom od strane Agencije za osiguranje radničkih potraživanja u slučaju stečaja poslodavca također stoji:

 

 

"Tko nema pravo na osiguranje potraživanja?

Pravo na osiguranjepotraživanja nemaju članovi uprave trgovačkog društva, član upravnog odbora iizvršni direktor, bez obzira na vrijeme u kojem su kod poslodavca obavljali tedužnosti. Razlog za njihovo isključenje je okolnost da svoje poslove obavljaju natemelju posebnih ugovora, na vlastitu odgovornost, koju snose i u okviruodgovornosti za poslovanje koje je utjecalo na problem insolventnosti i stečaja."

 

 

Tumačim li dobro da je moja tvrtka trebala biti izuzeta iz ovog postupka?

 

 

Hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zaposlen sam na ugovor o radu, no i dalje sam jedini zaposlenik i osnivač/vlasnik firme

 

Ista stvar kao i kod mene, osim što je moja firma d.O.o.

Pošto smo zaposleni na temelju ugovora o radu, odnosno radnog odnosa, nismo izuzeti.

Jedino ako sa svojim poduzećem imate sklopljen neki drugi ugovor, a ne ugovor o radu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija