Jump to content

sumnjivo obračunavanje godišnjeg


sendvic

Preporučene objave

zdravo,

-zaposlio sam se 1.5 (svibanj).

-svaki mjesec potpisujem ugovor o radu u trajanju od 1 mjesec.

ugovor za ovaj mjesec mi završava 31.12.15. te svakog prvog u mjesecu potpisujem za taj mjesec.

da li mi se godišnji računa za vrijeme od početka radnog odnosa do početka godišnjeg odmora ili od početka radnog odnosa do kraja godine?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru,

neću raditi do kraja godine jer ovih dana (11-og prosinca) idem na godišnji.

šef mi kaže da imam pravo na 12 dana godišnjeg.

a meni je to sumnjivo jer imam razloga da mu ne vjerujem.

 

kako da sam provjerim koliko dana imam?

koji je zakonski minimum koji mi moraju dati u komadu?

dali mi moraju dati na pismeno nekakvo rješenje o godišnjem?

 

radim od prvog svibnja (petog), na godišnji idem 11.prosinca

kolektivnimugovorom je određeno da za 12 mjeseci rada, zaposlenikima pravo na 24 dana godišnjeg.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tako sam i ja izračunao.

pročitao sam zakon o radu članke 77 do 86 (sve što se tiče godišnjeg odmora) i koliko razumijem, zakonski minimum koji mi moraju dati u komadu je 14 dana ako sam ostvario pravo na toliko a jesam.

 

šef i dalje tvrdi da imam pravo na 12 dana a rješenje o godišnjem mi ne želi dati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja imam također problem s izračunom GO. Naime ovako mi je tekao staž u 2015.god. - 05.05. do 03.07. poslodavac A (nisam koristio slobodne dane), poslodavac B od 06.07. do 05.10, pa ponovo poslodavac B od 13.10. (prekid po meni manji od 8 dana) i ugovor mi ističe 12.01.2016. Najvjerojatnije ću promjeniti poslodavca, pa me zanima koliko dana imam pravo na GO, ako bi ga uzeo npr. 21.12.?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

update od mene, uspio sam se izboriti za svih 16 dana godišnjeg koliko mi pripada.

od sutra (11.12) sam na godišnjem pa sve do 31.12 kada je točno zadnji i 16. dan godišnjeg.

trebao sam samo naučiti napamet članke 77-86 zakona o radu :namiguje: jer pokušali su iskoristit moje neznanje ali kad su vidili da znam sve nisu imali izbora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija