Jump to content

kaznena prijava prijetnje


marian234

Preporučene objave

Pozdrav,

 

dobio sam iz opcinskog drzavnog odvjetnistva poziv osumnjiceniku

da dodjem na prvo ispitivanje.Sto to tocno znaci?

 

naime radi se o tome da me je jedna osoba prijavila za prijetnje preko telefona sto i jesam napravio.rekao sam kako ne zelim da vidim tu osobu vise da cu joj glavu otkinut ako ju vidim.receno je to u ljutnji u tome trenutku.dokaz postoji i ne bjezim od toga.nisam mislio nista ozbiljno niti bi to ikada napravio.

 

pise kako se nastavlja s provodjenjem dokaznih radnji te kada moram doci zbog prvog ispitivanja.

 

nikada prije nisam kaznjavan niti uradio ista slicno.zanima me sto mogu ocekivati kada dodjem tamo i ako jesam kriv a posto ne bjezim od toga da sam to rekao,jesam.kakvu kaznu mogu ocekivati?

 

isto tako da li u istom postupku osoba moze za vise stvari me suditi sto nije navedeno na pozivu?

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...dobio sam iz opcinskog drzavnog odvjetnistva poziv osumnjiceniku da dodjem na prvo ispitivanje. Sto to tocno znaci?

 

Radi se o dokaznoj radnji koja je preduvjet podizanja optužnice. Kako su vas pozvali, očito je da su 99,9% odlučili da podignu optužnicu protiv vas.

 

Obzirom ni sami ne negirate kazneno djelo, najboljom opcijom čini se priznanje, uz navođenje okolnosti samog djela.

 

...kakvu kaznu mogu ocekivati?

 

Ako priznate, možete se dogovoriti sa DO-om da zahtijeva izdavanje kaznenog naloga sa uvjetnom osudom (ali samo ako vam je ovo prvo kazneno djelo), npr. 4-6 mjeseci uvjetno na 1 ili max. 2 godine.

 

Novčana kazna jeste teoretski moguća, ali se u pravilu ne sudi.

 

...isto tako da li u istom postupku osoba moze za vise stvari me suditi sto nije navedeno na pozivu?

 

Jedino ako bi išli dopunjavati postupak u tom smjeru. Ali, obzirom sami to navodite - o čemu se točno radi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija