Jump to content

kako postupiti-podjela stana


limac

Preporučene objave

Prije braka bila sam vlasnica garsonjere koju smo u braku prodali, podigli kredit i kupili veći stan.Za garsonjeru smo tada dobili 40000 njem.maraka, a stan kupili za 55000 tadašnjih maraka. Upisano vlasništvo je moje 2/3, njegovo 1/3. Digli smo kredit i zajedno ga otplaćivali 15 godina jer nismo imali dosta za veci stan bez kredita. Stan smo zajednički i adaptirali.Kredit je u cjelosti otplaćen. Planiram se razvesti pa me zanima- može li on ostati u stanu ili imam pravo tražiti da iseli. Kako bi bilo najpoštenije podijeliti i rješiti situaciju. Ako on ode iz stana što sam ja njemu dužna dati ili platiti? S obzirom da sam u takvoj fazi da mi je svega dosta razmišljam čak i da ja odem iz stana samo da ga ne gledam. Ali mislim da bi to bilo glupo s moje strane jer sam većinski vlasnik.A bojim se da on neće htjeti otići i da će se sve odužiti, a ja ne mogu više zivjeti s njim. Što mi savjetujete?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije braka bila sam vlasnica garsonjere koju smo u braku prodali, podigli kredit i kupili veći stan.Za garsonjeru smo tada dobili 40000 njem.maraka, a stan kupili za 55000 tadašnjih maraka. Upisano vlasništvo je moje 2/3, njegovo 1/3.

 

prodali ste osobnu imovinu i kupoli veči stan . vlasništvo novog stana je 2/3 i 1/3.

1/3 stana koja je plaćena kreditom je bračna stečevina (možda i više.treba izračunat).

predpostavljam da je kredit otplaćivan novcem zarađenim za vrijeme trajanja braka.

sudu podnijeti tužbu za utvrđivanje i podjelu bračne stečevine.

realno bi bilo da djelite tu 1/3 stana. ili isplata djela te 1/3 stana.

teško je bez dogovora.

 

možete mu ponudi mu najam svog djela stana.

iznajmi stan i traži plaćanje najamnine najma.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija