Jump to content

Bolovanje u trudnoci i naknada


Maza007

Preporučene objave

Postovani!!

Zbunjena sam jako.

Imam preko 8godina radnog staza.

Prosla placa bila mi je oko 6000kn netto. No ostala sam bez posla nazalost. Bila sam na burzi i od njih primala 3900kn 3 mjeseca.

Zaposlila sam se u administaciji na placu 4000 netto. Dobila 1 placu i zavrsila na komplikacijama u trudnoci na mirovanju, prijeti mi pobacaj.

Sto sad?? Kakva su mi prava??

Da li imam pravo na financijsku naknadu.

Bila bih jako zahvalna na savjetima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Mozda postavljam pitanje na pogresnu mjestu, nova sam pa se ne snalazim najbolje :)

No situacija je ovakva ako netko zna odgovor na nju, imala sam sezonski obrt kojeg sam sa pocetkom godine registrirala na cjelogodisnji, ja sam jedini zaposlenik u obrtu te sam danas saznala da sam u trugom stanju. Stavila bih obrt u mirovanje, te me zanima da li mora proci odredjeni vremenski period ili ga vec sada mogu staviti u mirovanje, sto se dogadja sa doprinosima?

Drugo je pitanje ukoliko obrt budem htjela otvoriti npr 1.7.2016. a zaposliti nekoga drugog, da li se ukida moja porodiljna naknada?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

Imam pitanje u vezi porodiljne naknade,ako netko zna iz prve ruke molila bi da mi odgovori. Plaća mi iznosi 2700-2800kn. Imam dvoje djece i jako veliku želju za trećim. E sada pitanje je o naknadi. Drugih 6mj.djetetovog života dali bi dobivala 1663 kn, ili 2500kn? U radnom odnosu sam 6 neprekidnih god. (Staž mi je 14god)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija