Jump to content

Prisilna naplata unatoč žalbi


skf2

Preporučene objave

Poštovani,

u 10.mj 2013. dobio sam kaznu za voznju pod utjecajem alkohola od 3000+500(troskovi)+9mj bez vozacke. Uložio sam žalbu u valjanom vremenskom roku i još sam je osobno odnio u PP.

Od suda i policije do dan danas ništa nije stiglo. Ali upravo sam vidio da mi je sa računa u banci skinuto 3000+500 u državni proračun prisilnom naplatom prije nekoliko dana.

 

Trenutno nemam kod sebe kaznu odnosno uplatnice da usporedim opis plaćanja i poziv na broj, ali 99% sam siguran da se radi o toj kazni.

 

Mene zanima kako je to moguće ako sam uložio žalbu i što sad činiti?

 

I pročitao sam negdje da je rok na izvršenje kazne 3 godine( oduzimanje vozačke). Da li to znači ako je kazna ovom prisilnom naplatom postala pravovaljana (bez obzira na žalbu, recimo da je njihova greška i nije procesirana), i obzirom da je prošlo 3 godine, da mi više ne mogu oduzeti vozačku? U tom slučaju bi se čak i pomirio s ovih 3500kn..(vozačka mi je veći prioritet)

 

Hvala unaprijed na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trebao bi otići u postaju koja ti je pisla kaznu vidjeti kako je spis završio, tj. je li žalba uopće procesuirana (možda si zakasnio) ili je sud po njoj donio odluku bez da te zvao na raspravu (što je vjerojatnije). U slučaju da je sud riješio po žalbi, trebaš otići i na sud provjeriti kako i zašto je završilo na taj način.

 

Sve to ti je bitno i za računanje zastare, jer su imali 4 god. za donošenje odluke i još 3 za provedbu sankcije, tako da ćeš tek onda vidjeti kako stojiš s datumima.

 

Što se tiče vozačke, teško da su se tako zeznuli, ali trebaš provjeriti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I pročitao sam negdje da je rok na izvršenje kazne 3 godine( oduzimanje vozačke). Da li to znači ako je kazna ovom prisilnom naplatom postala pravovaljana (bez obzira na žalbu, recimo da je njihova greška i nije procesirana), i obzirom da je prošlo 3 godine, da mi više ne mogu oduzeti vozačku?

3 godine od pravomoćnosti presude ili prekršajnog naloga a to u ovom slučaju još nije nastupilo.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trebao bi otići u postaju koja ti je pisla kaznu vidjeti kako je spis završio, tj. je li žalba uopće procesuirana (možda si zakasnio) ili je sud po njoj donio odluku bez da te zvao na raspravu (što je vjerojatnije). U slučaju da je sud riješio po žalbi, trebaš otići i na sud provjeriti kako i zašto je završilo na taj način.

 

Sve to ti je bitno i za računanje zastare, jer su imali 4 god. za donošenje odluke i još 3 za provedbu sankcije, tako da ćeš tek onda vidjeti kako stojiš s datumima.

 

Što se tiče vozačke, teško da su se tako zeznuli, ali trebaš provjeriti.

Bio sam sad na prekršajnom sudu, i oni nisu dobili nikakvu žalbu. Nemaju me uopće u sustavu. To bi značilo da su se ovi na policiji zeznuli i da mi žalba nije procesuirana, ako se ne varam. Obzirom da je prošlo više od 3 godine, da li to sad znači da mi vozačku više ne mogu uzeti?

 

Ako je tako mislim da nema smisla ić u policiju i dokazivat da sam se pravovremeno žalio, tražio povrat novca, pa onda na sud i tako dalje..(jer kao što sam već napisao, bitnija mi je vozačka od novčane kazne, tak da bi se s ovom ovrhom i pomirio)

3 godine od pravomoćnosti presude ili prekršajnog naloga a to u ovom slučaju još nije nastupilo.

 

Krivo sam napisao, prekršaj je bio u 10.mj 2012 i od prekršajnog naloga je prošlo više od 3 godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija